Rząd zapowiada „Nowy Polski Ład”, założenia na przełomie lutego i marca

Rząd zapowiada „Nowy Polski Ład”, założenia na przełomie lutego i marca
Fot: Krystian Maj/KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Założenia projektu "Nowego Polskiego Ładu" powinny zostać zaprezentowane na przełomie lutego/ marca, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

„Trwają prace związane z przygotowanym przez rząd Nowym Polskim Ładem. Zaangażowane są w to przedsięwzięcie m.in. KPRM, resort finansów, resort rozwoju, pracy i technologii. Spodziewam się, że założenia tego projektu rozwojowego zostaną ogłoszone na przełomie lutego i marca br.” – powiedział Gowin podczas konferencji prasowej w Stalowej Woli.

Nowa polityka przemysłowa

Nowa polityka przemysłowa powinna wykorzystać doświadczenia biznesu z ostatnich miesięcy w tym m.in. strategię skrócenia łańcucha dostaw w Europie i przenoszenia produkcji z Chin czy Indii na nasz kontynent. Polska jest przygotowana, aby te nowe projekty inwestycyjne w Unii Europejskiej zaabsorbować, podkreślił wicepremier.

Gowin dodał, że „spodziewa się trwałego włączenia Funduszu Inicjatyw Lokalnych do programu Nowego Polskiego Ładu, tak aby poprzez inwestycje samorządowe rozbudowywać potencjał lokalnych małych i średnich firm”.

Jak podała dzisiejsza „Rzeczpospolita”, powołując się na rozmowy z politykami Prawa i Sprawiedliwości (PiS), „plan ten dotyka kluczowych kwestii, które ujawnił rok walki z pandemią”, a także sfer takich jak edukacja, cyfryzacja, służba zdrowia, infrastruktura czy rozwój, planowanie przestrzenne, mieszkalnictwo.

Źródło: ISBnews