Rynek czeka na dane z USA odnośnie sytuacji na rynku pracy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) utrzymuje poziom swojego miesięcznego minimum 1.3385, to zapewne reakacja na wczorajsze dane ze strefy euro. Wbrew  prognozom poziom  inflacji okazał się być niższy, tak jak stopa bezrobocia w strefie euro również była niższa niż przewidywania.

Dolar amerykański (USD) utrzymuje się w stosunku do jena japońskiego (JPY) na poziomie 102.76. Dolar  nadal pozostaje być najsilniejszą spośród głównych walut. Dziś będą ujawnione dane o zatrudnieniu poza sektorem rolniczym, które mogą spowodować  jego wzrost.

Akcje

Amerykańskie akcje straciły wczoraj na wartości najwięcej od  lutego. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1927, US 30 (DOW) do poziomu 16525, a notowania US Tech (NDQ) do 3894.

Towary

Ropa naftowa (OIL) kontynuuje swój spadkowy trend, osiągnęły swoje czteromiesięczne minimum na poziomie 98 dolarów amerykańskich, ponieważ  zapasy tego surowca w USA wzrosły, a popyt na niego spadł.

Para dnia i Opcje FX

Dolar kanadyjski (CAD) kontynuuje swój niedźwiedzi trend w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), osiągając tym samym swoje siedmiotygodniowe minimum na poziomie 1.092, niezależnie od lepszych, niż oczekiwano  danych PKB. Dolar kanadyjski wciąż pozostaje pod presją, jako, że ceny ropy naftowej spadają, a to znacząco uderza w politykę eksportową Kanady.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Calls na parze USDCAD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls można utworzyć kupując opcje at-the-money Calls przy jednoczesnym zakupie out-of-the-money Calls w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.