RWE kupuje w Polsce projekty fotowoltaiczne o mocy 3 GW

RWE kupuje w Polsce projekty fotowoltaiczne o mocy 3 GW
Fot. stock.adobe.com / Subhakitnibhat
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
RWE przejmuje Alpha Solar, polskiego dewelopera fotowoltaicznego z projektami o łącznej mocy ok. 3 GW - podało RWE w komunikacie prasowym. Nie podano ceny zakupu.

Jak dodano, przejęcie jest uzupełnieniem globalnego planu rozwoju projektów solarnych RWE o mocy 10 GW.

„Pozyskane projekty są rozmieszczone na terenie całej Polski. Większość z nich to projekty o planowanej dużej mocy, na różnych etapach rozwoju. Stopień ich zaawansowania waha się od zidentyfikowanych możliwości we wczesnej fazie do projektów gotowych do budowy” – napisano w komunikacie prasowym.

Ekspansja na polskim rynku wytwarzania energii solarnej

„Przejęcie podkreśla ambicję RWE, aby konsekwentnie prowadzić ekspansję na polskim rynku wytwarzania energii solarnej. Oprócz nowo nabytego portfolio, w latach 2022 i 2023 firma planuje budowę i uruchomienie w Polsce kolejnych projektów fotowoltaicznych o mocy ok. 70 MWac” – dodano.

Czytaj także: RWE AG prekursorem smart energy >>>

RWE posiada w Polsce lądowe farmy wiatrowe o mocy ponad 420 MW. Trwa budowa projektów Wierzchlas (7 MW) i Żnin (48 MW). Wkrótce mają zostać uruchomione należące do RWE lądowe farmy wiatrowe Dolice (48 MW) i Lech Nowy Staw III (12 MW). Ponadto, RWE przygotowuje się do budowy morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW i złożyło wnioski o przyznanie wszystkich 11 obszarów Morza Bałtyckiego dla kolejnych morskich farm wiatrowych.

Źródło: PAP BIZNES