Rusza fundusz Pracuj Ventures, będzie wspierać start-upy HRTech i EduTech

Rusza fundusz Pracuj Ventures, będzie wspierać start-upy HRTech i EduTech
Logo Pracuj Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa Pracuj i część jej udziałowców uruchomiła fundusz Pracuj Ventures, który ma wspierać start-upy HRTech i EduTech, podano w komunikacie.

Grupa @pracuj i część jej udziałowców uruchomiła fundusz #PracujVentures, który ma wspierać #startupy HRTech i EduTech

„Na rynku wystartował Pracuj Ventures – fundusz założony przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców. To pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w regionie CEE corporate innovation funds, który koncentruje się na inwestowaniu w młode firmy zajmujące się technologiami wspierającymi HR oraz learning & development” – czytamy w materiale.

Planowane 10-12 inwestycji w ciągu trzech lat

Pierwszą spółką w portfelu Pracuj Ventures jest Kadromierz. W ciągu 3 lat fundusz planuje dokonać kolejnych 10-12 inwestycji, podano także.

Partnerzy zarządzający funduszem

Partnerami zarządzającymi funduszem są Maciej Noga oraz Paweł Leks – współzałożyciele Grupy Pracuj. Obaj posiadają wieloletnie doświadczenie w roli inwestorów oraz ekspertów rynku cyfrowego HR, wspierających projekty m.in. Pracuj.pl, Rabota.ua, eRecruiter, Coders Lab, Beamery i Fitqbe. Środki do dyspozycji funduszu pochodzą od Grupy Pracuj, części jej udziałowców oraz partnerów zarządzających Pracuj Ventures.

„Inwestujemy i będziemy inwestować w innowacyjne oraz efektywne technologie. Ze względu na nasze doświadczenia i wiedzę zdobyte w trakcie rozwijania Grupy Pracuj, możemy zaoferować najpełniejsze wsparcie podmiotom tworzącym produkty lub usługi HRTech i EduTech. Angażując własne środki, mamy znacznie lepszą motywację, aby zapewnić spółkom, w które inwestujemy maksymalne wsparcie merytoryczne i dostęp do naszych kontaktów. Chcemy być dla nich nie tylko inwestorami, ale także partnerami i doradcami” – powiedział partner zarządzający Pracuj Ventures Paweł Leks, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBnews