Revolut wraz z firmą Watershed, zajmującą się oprogramowaniem klimatycznym, zmniejszą ślad węglowy

Revolut wraz z firmą Watershed, zajmującą się oprogramowaniem klimatycznym, zmniejszą ślad węglowy
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut podejmuje kroki, by stać się bardziej zrównoważonym biznesem. Fintech nawiązał współpracę z firmą Watershed, liderem w tworzeniu światowej klasy programów na rzecz klimatu, by zmierzyć i zredukować swój ślad węglowy.

Revolut poszukiwał partnera, który ułatwi proces gromadzenia precyzyjnych danych o bieżących emisjach, co jest kluczowym warunkiem, by formułować i osiągać cele. Firma potrzebowała też narzędzia pozwalającego na analizę w czasie rzeczywistym napływających danych o emisjach, by objąć je ścisłą kontrolą.

Czytaj także: Revolut wyceniony na 33 mld dolarów; pozyskał 800 mln dolarów od inwestorów >>>

Współpraca między Revolut i Watershed rozpoczęła się latem 2021 roku i obejmuje m.in.:

  • Audyt dotychczasowego śladu węglowego grupy
  • Monitorowanie danych dotyczących emisji dwutlenku węgla w czasie rzeczywistym
  • Raportowanie odnośnie emisji i wpływu na środowisko
  • Modelowanie przyszłych scenariuszy emisji 
  • Zbudowanie i wdrożenie strategii redukcji emisji dwutlenku węgla.

Celem Revolut jest uruchomienie programu zarządzania emisjami i ograniczenia ich do możliwego minimum

Po potwierdzeniu dokładnych danych dotyczących śladu węglowego, celem Revolut jest uruchomienie programu zarządzania emisjami i ograniczenia ich do możliwego minimum – w duchu porozumień paryskich i pakietu katowickiego. Firma planuje zmierzyć swój obecny ślad węglowy do końca roku. Następnie, przeanalizuje które scenariusze i środki będą najskuteczniej obniżały emisje.

Gdy strategia będzie gotowa, Revolut rozważa zaproszenie do aktywnego jej wspierania swoich interesariuszy, a więc pracowników, partnerów biznesowych, partnerów charytatywnych i klientów. Wprowadzenie realnych zmian na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości, może mieć większy efekt dzięki połączeniu sił wielu firm i osób w ramach globalnego ekosystemu Revolut.

„Revolut to globalna super aplikacja, która umożliwia klientom na całym świecie czerpanie większych korzyści ze swoich pieniędzy. Jednak w miarę jak świat ewoluuje i zmienia się nasz styl życia, coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że łączy ich odpowiedzialność wobec planety i obowiązek troski o nią, jako miejsca w którym żyjemy” – powiedział Alan Chang, Chief Revenue Officer w Revolut..

Chcemy dołożyć cegiełkę na rzecz zmiany, by bardziej zielona przyszłość stała się faktem.

– Nawiązaliśmy współpracę z Watershed właśnie z tego powodu. Wierzymy, że z pomocą partnera, osiągniemy nasze zrównoważone cele” – dodał.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Revolut przy ich globalnym programie klimatycznym. Naszym celem jest przyspieszenie walki ze zmianami klimatycznymi poprzez tworzenie narzędzi, których nowoczesne organizacje, takie jak Revolut, potrzebują by szybko osiągnąć zerowy bilans emisji dwutlenku węgla. Niedawny raport IPCC opublikowany w sierpniu nie pozostawia złudzeń: czas na rozmowy minął i każda organizacja musi szybko działać w celu ograniczenia emisji. Cieszymy się, że możemy pomóc Revolut wyznaczać kierunek w tym obszarze” – powiedział Taylor Francis, współzałożyciel Watershed.

Revolut dołączył do inicjatywy Tech Zero

Na początku 2021 roku Revolut dołączył do Tech Zero, inicjatywy skupiającej brytyjskie i globalne firmy technologiczne, które zobowiązały się do działania na rzecz walki z kryzysem klimatycznym za pomocą technologii, danych i nauki. Revolut od lat współpracuje z globalnymi i lokalnymi partnerami charytatywnymi działającymi na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody, jak WWF, Rainforest Alliance i Otwarte Klatki. Fintech pomaga tym organizacjom w pozyskiwaniu datków za pośrednictwem platformy Revolut Donations. Do tej pory klienci Revolut przekazali na organizacje charytatywne zajmujące się ekologią, zrównoważonym rozwojem i klimatem ponad 1 milion funtów (ponad 7 milionów zł).

Datki klientów Revolut na cele charytatywne
Źródło: Revolut
Źródło: Revolut