Revolut w swojej aplikacji udostępnia kryptowalutę Dogecoin

Revolut w swojej aplikacji udostępnia kryptowalutę Dogecoin
Fot. stock.adobe.com/jlmcanally
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut udostępnił we wtorek klientom ekspozycję na kryptowalutę Dogecoin. Tym samym, spełnił prośby i zapytania, które napływały do firmy od początku roku. Co tydzień, we wtorki, Revolut udostępnia w aplikacji kolejną pulę nowych kryptowalut.

Pierwszy wtorek “New Tokens Tuesday” w zeszłym tygodniu przyniósł 8 nowych tokenów: ATOM, NKN, MATIC, ALGO, CELO, BAND, LINK i TRB. Łącznie z dodanym dzisiaj DOGE, Revolut oferuje obecnie 30 kryptowalut. Rozszerzenie oferty następuje po ogłoszonym niedawno starcie usługi wypłaty kryptowalut na zewnętrzne portfele. Jest ona dostępna w wersji beta i mogą z niej już korzystać klienci planu Metal w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Revolut umożliwia wypłatę bitcoinów >>>

Firma tradycyjnie ostrzega klientów przed dużą zmiennością na rynku kryptowalut i związanym z nią ryzykiem utraty kapitału. Zastrzega też, że choć handel kryptowalutami powinien być powszechnie dostępny, może nie być wskazany dla niektórych osób z uwagi na wspomnianą wysoką zmienność i ryzyko. Fintech zaleca osobom, które dopiero poznają kryptowaluty i klientom, którzy już nimi handlowali, rozważne i ostrożne podejmowanie decyzji finansowych. Jak w przypadku każdego aktywa, którego cena zmienia się w czasie, należy ocenić ryzyko wzrostu lub spadku ceny, przed podjęciem decyzji o zakupie lub sprzedaży. Warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe, sytuację życiową i porównać informacje o kryptowalutach z wielu źródeł.

Jak znaleźć Dogecoin w aplikacji Revolut?

  1. Należy otworzyć aplikację Revolut i przejść do zakładki “Kryptowaluty”
  2. Dotknąć pola “Zainwestuj” i wybrać z listy Dogecoin 
  3. Następnie ustalić kwotę zakupu 

“Zapowiadałem, że rok 2021 będzie rokiem kryptowalut i dziś Revolut spełnia swoją obietnicę. Jednym z najczęściej powracających zapytań od klientów było pytanie o to kiedy udostępnimy DOGE. Miło mi ogłosić, że Dogecoin już jest! Nasza oferta kryptowalut jest coraz bardziej kompletna i obejmuje już większość popularnych tokenów. A niebawem pojawią się kolejne” – powiedział Edward Cooper, Head of Crypto w Revolut. 

Źródło: Revolut