Revolut udostępnia ekspozycję na ceny srebra i złota

Revolut udostępnia ekspozycję na ceny srebra i złota
Źródło: Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut udostępnił w czwartek polskim klientom ekspozycję na ceny metali szlachetnych - srebra i złota - w planach Standard, Premium i Metal.
.@RevolutApp udostępnił polskim klientom ekspozycję na ceny metali szlachetnych - srebra i złota - w planach Standard, Premium i Metal #Revolut

Ekspozycja na srebro i złoto jest już dostępna bezpośrednio z poziomu aplikacji w zakładce Produkty majątkowe. Polscy klienci otrzymują wgląd w aktualizowane na bieżąco ceny srebra i złota, dostarczane przez wyspecjalizowaną firmę partnerską.

Klienci Revolut mogą przesyłać sobie nawzajem ekspozycję na srebro i złoto

Ponadto, realizowane przez klientów Revolut transakcje zabezpieczane są poprzez zakup fizycznego srebra i złota, dokonywane przez wyspecjalizowaną firmę partnerską. Klienci Revolut mogą przesyłać sobie nawzajem ekspozycję na srebro i złoto, wymieniać je na kryptowaluty, lub na waluty FIAT w celu dokonania płatności.

Czytaj także: Revolut udostępnił klientom w Polsce szybkie przelewy SEPA Instant >>>

Funkcja wymiany po określonej cenie

Revolut oferuje też funkcję wymiany po określonej cenie, która jest realizowana automatycznie w momencie, gdy rynkowa cena srebra lub złota osiągnie oczekiwany poziom. 

Wprowadzenie do oferty produktów majątkowych w Polsce ekspozycji na metale szlachetne, to – po pojawieniu się w niej kryptowalut w grudniu 2017 r. i akcji spółek notowanych na amerykańskich giełdach NYSE i NASDAQ w lipcu 2019 r. – kolejny etap realizacji wizji usuwania barier w dostępie do produktów finansowych tradycyjnie zarezerwowanych dla wąskiej grupy klientów. Teraz może mieć do nich dostęp każdy.

Czytaj także: Revolut: nowa funkcja Group Bills ułatwi rozliczenia wspólnych wydatków >>>

“Dzięki możliwości kupna i sprzedaży ekspozycji na towary i surowce chcemy coraz szerzej otwierać klientom zakres dostępnych opcji dywersyfikacji portfela aktywów. Wiele osób zdaje sobie sprawę ze zmian cen metali takich jak srebro lub złoto, ale niewiele osób może z tego skorzystać. Usuwamy więc bariery techniczne i cenowe, by udostępnić ten rynek naszym klientom. Chcemy, by nasi klienci mieli do dyspozycji szerokie spektrum opcji oszczędzania, inwestowania i zarządzania swoimi pieniędzmi według własnego uznania” – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Jak uzyskać dostęp do ekspozycji na srebro i złoto?

Klienci Revolut mogą uzyskać dostęp do ekspozycji na srebro i złoto niezwłocznie po aktualizacji aplikacji do najnowszej wersji i wejściu do zakładki Produkty majątkowe.

Usługi związane z metalami szlachetnymi oferowane są bezpośrednio przez Revolut Ltd. Jak w przypadku każdej inwestycji, występuje ryzyko częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanego kapitału. 

Źródło: Revolut