Revolut Stays wprowadza usługę Zarezerwuj Teraz, Zapłać Później

Revolut Stays wprowadza usługę Zarezerwuj Teraz, Zapłać Później
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut udostępnił klientom nowy sposób na rozłożenie w czasie kosztów wyjazdu i uniknięcie płatności za nocleg z góry. Dzięki nowej usłudze typu Zarezerwuj Teraz, Zapłać Później, klienci Revolut mogą zabukować nocleg w jednym z ponad 500.000 hoteli, B&B, apartamentów, hosteli, kempingów oraz innych miejsc pobytu i opłacić go dopiero po przybyciu na miejsce.

Nowa funkcja Zapłać w obiekcie umożliwia klientom lepsze zarządzanie budżetem na wymarzony wyjazd wakacyjny, tak aby nie ponosić dużych jednoczesnych wydatków. Przykładowo, rozdzielić płatność za pobyt w hotelu z opłatą za bilety lotnicze. Gdy za wynajem samochodu płacimy z góry, przelew za hotel niech spokojnie poczeka. 

Do 10% cashbacku od kwoty zapłaconej za pobyt

Revolut Stays płaci niezmiennie do 10% cashbacku od kwoty zapłaconej za pobyt, niezależnie czy płatność jest z góry, za pośrednictwem aplikacji, czy po dotarciu na miejsce, w momencie zameldowania.

Czytaj także: Ferie zimowe jak przed pandemią, turystyka wraca do normalności? Raport Revolut Travel >>>

“Wiele osób od dwóch lat marzy o pozbawionej restrykcji wakacyjnej podróży. Teraz, gdy obostrzenia związane z pandemią są stopniowo luzowane, ceny wypoczynku zaczynają piąć się w górę. Chcemy pomóc klientom kupić pobyt po wciąż atrakcyjnej cenie, ale bez konieczności płacenia z góry” – powiedział Christopher Guttridge, szef produktów lifestylew Revolut.

“Do atrakcyjnych ofert z rynku turystycznego i solidnego cashbacku do 10% od kwoty płatności za nocleg, dodajemy opcję Zapłać w obiekcie. Chcemy pokazać klientom i konkurencji, że Revolut Stays to najlepsze miejsce do korzystnego planowania podróży – rodzinnego urlopu, staycation lub wycieczki na długi weekend”.

Funkcja dostępna dla klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach EEA

Funkcja dostępna jest dla klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA). Miejsca pobytu dostępne są na całym świecie, apka pozwala na ich łatwe przeglądanie. Cashback, przy płatności z góry, wypłacany jest natychmiast. Przy płatności odroczonej cashback wciąż się należy, ale czeka w depozycie na koncie Revolut i wypłata następuje w momencie uregulowania rachunku za nocleg. W każdym wariancie, to potencjalnie spora oszczędność, którą przeznaczyć można na inne wakacyjne atrakcje. 

Zapłać w obiekcie może współpracować dobrze z innym produktem Revolut, mianowicie sejfami Vault lub oprocentowanymi sejfami Saving Vaults. Po zarezerwowaniu hotelu i odroczeniu płatności za pobyt warto stworzyć w aplikacji osobny sejf celowy z terminem przyjazdu do miejsca docelowego. W ten sposób można stopniowo, automatycznie odkładać pieniądze i mieć pewność, że po realizacji celu czekać będzie na nas właściwa kwota – gotowa do pokrycia rachunku, wtedy gdy będziemy tego potrzebować.

Czytaj także: Revolut wchodzi na rynek turystyczny w Polsce: noclegi od Zakopanego po Fuerteventurę z 10-proc. cashbackiem >>>

Średni miesięczny wydatek polskiego klienta Revolut na hotele w Polsce w ciągu 6 miesięcy, porównując lipiec 2021 (inflacja 5% r/r) ze styczniem 2022 (inflacja 9,2% r/r), wzrósł o 15%. Może to sygnalizować istotny wzrost cen. Mimo to, ponad dwukrotnie więcej polskich klientów Revolut (+156%) wydało już w tym roku w sumie ponad trzykrotnie więcej środków (+211%) na podróże niż rok temu (okres 1.01-20.02). W przypadku wyjazdów ogółem (krajowych i zagranicznych) wzrosty były jeszcze wyższe, kolejno +263% więcej podróżnych z Polski i +229% więcej wydanych środków. Tegoroczny sezon turystyczny nabiera rozpędu.

Źródło: Revolut