Revolut stara się o licencję bankową w Wielkiej Brytanii

Revolut stara się o licencję bankową w Wielkiej Brytanii
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Platforma poinformował o złożeniu aplikacji o licencję bankową do brytyjskich instytucji nadzorczych Prudential Regulation Authority (PRA) oraz Financial Conduct Authority (FCA).

Brytyjska licencja bankowa pozwoli Revolut tworzyć produkty jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb klientów, w tym kredyty konsumenckie, debet na rachunku i konta bankowe z gwarancją depozytów. Revolut oferuje już spektrum spersonalizowanych usług jak bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, subkonta oszczędnościowe, zniżki i okazje Rewards oraz konta Junior dla dzieci.

Czytaj także: Revolut Bank dostępny dla wszystkich klientów w Polsce >>>

Oprócz nagradzanych systemów do zwalczania przestępczości finansowej, wraz z licencją bankową Revolut zaoferuje w ramach państwowego funduszu gwarancyjnego Financial Services Compensation Scheme (FSCS) ochronę depozytów do kwoty 85.000 GBP (na osobę).

Revolut w 2018 r. otrzymał europejską licencję bankową na Litwie

Revolut otrzymał europejską licencję bankową na Litwie w grudniu 2018 roku i rozwija obecnie usługi bankowe w Europie Centralnej i Wschodniej (CEE). Firma uruchomiła ofertę kredytów konsumenckich i kart kredytowych na Litwie oraz w Polsce i planuje udostępniać ją stopniowo na kolejnych europejskich rynkach w 2021 r. 

Brytyjska licencja bankowa pozwoli nam oferować usługi, których klienci oczekują od swojego podstawowego konta bankowego, takich jak kredyty, debet na rachunku, konta z gwarancją depozytów w ramach brytyjskiego systemu FSCS.

„Chcemy być liderem, jeśli chodzi o pozytywne wrażenia użytkowe i wartość usług dla klienta, możliwość oferowania kont bankowych pomoże nam je rozwijać. Chcemy tworzyć zupełnie nowe produkty i inspirować innowacje w sektorze bankowym. Bycie w pełni licencjonowanym bankiem to kolejny krok w naszej strategii” – powiedział Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.

W październiku 2020 roku do Revolut dołączył Richard Holmes, wcześniej prezes Standard Chartered w Europie, aby doradzać zarządowi odnośnie rozwoju usług bankowych i opiniować nominacje do struktur bankowych Revolut w Europie.