Revolut: premiera nowego konta dla zarabiających na własny rachunek

Revolut: premiera nowego konta dla zarabiających na własny rachunek
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut ogłosił w środę premierę Revolut Pro. To darmowe konto bankowe do działalności gospodarczej prowadzonej przez klientów indywidualnych na własny rachunek, dedykowane niezależnym profesjonalistom, którzy osiągają dochód łącząc różne formy zarobkowania.

Usługa startuje jednocześnie w 8 krajach w Europie: Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i Litwie. Konto Revolut Pro jest darmowe i nie wymaga miesięcznych opłat, minimalnego depozytu lub obrotów. Można je utworzyć w aplikacji Revolut w ok. 2 minuty i chwilę później korzystać już z 1% cashbacku na karcie debetowej. Revolut Pro pozwala klientom szybko i bezpiecznie realizować przelewy bankowe, płatności do banków zewnętrznych i innych kont w Revolut. Usługa umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej bez pełnego bankowego konta firmowego. Revolut Pro można łączyć z planami Standard, Plus, Premium i Metal.

Czytaj także: Revolut <18: aplikacja finansowa odnawia ofertę dla młodych >>>

Revolut Pro to wielowalutowe płatności kartą fizyczną lub wirtualną, Google Pay i Apple Pay, oraz tradycyjne przelewy bankowe. Ponieważ klienci indywidualni i firmy używają coraz więcej płatności cyfrowych, w miejsce gotówki, Revolut Pro pozwala indywidualnym profesjonalistom przyjmować płatności błyskawicznie i łatwo za pomocą urządzenia Revolut Reader, telefonem lub online dzięki kodom QR, linkom do płatności lub na fakturę.

“Dynamiczna ekspansja samozatrudnienia i zjawiska gig-ekonomii, w której poruszają się osoby dorabiające dodatkowymi zajęciami, handlem w internecie, artyści, blogerzy, trenerzy personalni oraz powszechność jednoosobowej działalności gospodarczej, z której korzystają osoby wykonujące także tradycyjne zawody jak prywatny nauczyciel języka obcego, opiekun czy pomoc domowa, stworzyły potrzebę prostego zarządzania wydatkami i przychodami – niezależnie czy chodzi o zlecenia stałe, prace sezonowe, okazyjne projekty czy drobny handel” – powiedział Jan Mier, odpowiedzialny za Revolut Pro z ramienia CEO Office.

Jeden z wielu elementów oferty Revolut Business

“25% dorosłych Brytyjczyków generuje 20% swoich przychodów z prac dodatkowych, dostarczając tym samym 72 miliardów GBP – ok. 3.6% – do PKB Wielkiej Brytanii. By zarządzić tą częścią swoich finansów, freelancerzy, przedstawiciele zawodów kreatywnych, osoby prowadzące drobny handel musiały do tej pory wybierać między kontem indywidualnym i pełnym kontem firmowym. Żadna z tych opcji nie jest optymalna. Revolut Pro to odpowiedź na rosnącą potrzebę niezależnych profesjonalistów, by efektywnie kontrolować finanse, przychody, wydatki i płatności za wykonaną pracę.

„Revolut Pro to jeden z wielu elementów oferty Revolut Business dla przedsiębiorców, który pozwala zarządzać finansami firmy łatwiej i skuteczniej. W przypadku gdy potrzeby i skala biznesu rosną, można zrobić upgrade konta Pro do jednego z kont Revolut Business, które oferują funkcje dodatkowe, zbiorcze i masowe płatności, zarządzanie wydatkami zespołu, integrację poprzez API oraz dostęp do aplikacji księgowych.

Źródło: Revolut