Revolut: oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN, we wszystkich planach

Revolut: oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN, we wszystkich planach
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut udostępnił wszystkim klientom w Polsce oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN, z codzienną wypłatą odsetek. Z oprocentowanych 1,4%, 1,2%, 1% i 0,95% w skali roku kont w PLN korzystać mogą, odpowiednio, klienci planów Metal, Premium, Plus i bezpłatnego planu Standard. Tym samym, ponad milion klientów Revolut w Polsce ma możliwość nie tylko odkładać oszczędności w PLN, ale także zarabiać na odsetkach.

Przy historycznie niskich stopach procentowych w Europie i rosnącej inflacji (jej średni poziom w strefie euro wynosi już 5,0% – wg danych Eurostatu z 7 stycznia 2022 r., a w niektórych krajach, jak Polska, nawet 8,6% – wg danych GUS z 7 stycznia 2022 r.) siła nabywcza oszczędności klientów maleje. Równolegle, banki w strefie euro oferują oprocentowanie lokat dziennych średnio na poziomie 0,01% (dane ECB z 5 stycznia 2022). Nie jest to sytuacja korzystna dla posiadających oszczędności konsumentów.

Odsetki wypłacane codziennie

Polscy klienci Revolut ok. 40% środków w Revolut przechowują w polskiej walucie. Teraz, po wpłaceniu do Saving Vaults w PLN, środki te będą oprocentowane i pod ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100.000 EUR. Oprócz oprocentowania, Saving Vaults w Revolut dają elastyczność: nie ma kwoty minimalnego depozytu, wypłacić środki można w każdej chwili, a odsetki wypłacane są codziennie (codzienna kapitalizacja).

Możliwość automatycznego przekazywania środków do sejfów

By pomnażanie oszczędności w Revolut było maksymalnie wygodne, klienci mogą przekazywać środki do sejfów Vault w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów, lub wpłacić środki jednorazowo. Klienci Revolut mogą kilkoma kliknięciami przekształcić swoje dotychczasowe sejfy Vault w oprocentowane sejfy Vault w PLN.    

Saving Vaults to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają około 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR.

Czytaj także: Polska pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym Revolut oferuje oprocentowane konta oszczędnościowe >>>

“Lata historycznie niskich stóp procentowych znacznie ograniczyły wybór klientów, którzy pragną chronić i pomnażać swoje oszczędności” – powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut Bank.

Savings Vaults pozwalają nam zaoferować ponad milionowi klientów w Polsce konkurencyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością i ochroną.

“To kolejny krok w kierunku realizacji wizji Revolut – demokratyzacji branży usług finansowych i zapewnienia klientom dostępu do bardziej wartościowych usług i produktów, niż oferują tradycyjne europejskie banki. Chcemy wprowadzić na rynek w Europie nowoczesne produkty oszczędnościowe, które pomogą konsumentom oszczędzać pieniądze w sposób bardziej elastyczny.”

Saving Vaults w walutach PLN i EUR są już dostępne w Polsce dla klientów planów Revolut Metal, Premium, Plus i Standard. Revolut planuje zaoferować Saving Vaults także w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. 

Źródło: Revolut