Revolut Bank wszedł na 10 kolejnych rynków w Europie i udostępnił konta bankowe z ochroną depozytów

Revolut Bank wszedł na 10 kolejnych rynków w Europie i udostępnił konta bankowe z ochroną depozytów
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut aktywował licencję bankową na 10 kolejnych rynkach w Europie. Oznacza to, że klienci w Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Estonii, Grecji, Łotwie, Malcie, Rumunii, Słowacji i Słowenii - mogą zrobić upgrade swojego konta do Revolut Bank i skorzystać z ochrony środków w ramach systemu gwarancji depozytów.

Upgrade konta możliwy jest bezpośrednio z poziomu aplikacji i zajmuje zaledwie kilka minut. Fintech liczy na to, że bankowe konta depozytowe wraz z pozostałymi usługami i produktami Revolut zapewnią klientom więcej kontroli, użyteczności i bezpieczeństwa niż lokalne, tradycyjne instytucje finansowe.

Czytaj także: Revolut stara się o licencję bankową w Wielkiej Brytanii >>>

Kredyt konsumencki i karta kredytowa

“Revolut to niezmiennie najszybciej rosnący fintech w Europie, ponieważ stawia doświadczenie klienta w centrum uwagi. Nie ukrywamy opłat, dbamy o design, tworzymy innowacje produktowe, których nie oferuje nikt inny” – powiedział Virgilijus Mirkės, prezes w Revolut Bank. 

W ciągu ostatnich czterech tygodni uruchomiliśmy bank w dziesięciu kolejnych krajach europejskich.

„Chcemy tym samym zapewnić klientom dodatkowy poziom bezpieczeństwa środków, a w niedalekiej przyszłości dostęp do klasycznych produktów bankowych jak kredyt konsumencki i karta kredytowa, z których już dziś korzystają nasi klienci w Polsce i na Litwie (ochrona depozytów gwarantowana przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów – przyp. red.)” – dodał Mirkės. 

Czytaj także: Revolut Bank dostępny dla wszystkich klientów w Polsce >>>

Blisko 1 miliard dolarów finansowania

Grupa Revolut pozyskała do tej pory blisko 1 miliard dolarów finansowania i jest obecnie wyceniana na 5,5 miliarda dolarów. W ciągu 5 lat Revolut pozyskał ponad 15 milionów klientów na świecie. W zeszłym roku, Revolut uruchomił swój bank w Polsce i na Litwie, zaczął oferować też na obydwu rynkach usługi kredytowe. Specjalistyczna licencja bankowa pozwala Revolut Bank oferować zdefiniowany zakres produktów bankowych za pośrednictwem aplikacji Revolut, obok pozostałych usług oferowanych przez pozostałe spółki z Grupy Revolut.

Źródło: Revolut