Revolut Bank wszedł na 10 kolejnych rynków w Europie, dostępny już w 28 krajach

Revolut Bank wszedł na 10 kolejnych rynków w Europie, dostępny już w 28 krajach
Joe Heneghan Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
uruchomił z Litwy swoją specjalistyczną, europejską licencję bankową w 10 kolejnych krajach w Europie. Tym samym, klienci z Belgii, Danii, Finlandii, Niemiec, Islandii, Liechtensteinu, Luksemburga, Holandii, Hiszpanii i Szwecji, którzy zrobią upgrade konta do konta bankowego, zyskają ochronę depozytów do 100.000 EUR.

Revolut Bank udostępnił swoje usługi z początku na Litwie i w Polsce. Następnie, w krajach regionu CEE. Obecnie, w kilka minut i z pomocą kilku kliknięć z poziomu aplikacji, konto w Revolut Bank mogą założyć klienci w Zachodniej Europie. Gwarancję depozytów zapewnia litewski rządowy fundusz ubezpieczeń inwestycji i depozytów (Indėlių ir investicijų draudimas). Revolut Bank jest już aktywny w 28 krajach w Europie.

Czytaj także: Revolut: oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN, we wszystkich planach >>>

Celem Revolut jest oferowanie szerokiego spektrum usług finansowych i niefinansowych z poziomu aplikacji, od kredytów, przez oprocentowane konta oszczędnościowe, po planowanie podróży i rezerwowanie noclegów. W 2020 roku, blisko 50% klientów wskazało w ankiecie, że byliby bardziej skłonni otrzymywać pensje na Revolut, a 54% uznało, że wykonywaliby nim więcej płatności, gdyby ich środki podlegały ochronie depozytów.

Uruchomienie banku i ochrony depozytów w Europie jest odpowiedzią na sugestie klientów. Zwiększamy w ten sposób bezpieczeństwo powierzonych nam środków i zyskujemy możliwość oferowania kolejnych produktów.

– powiedział Joe Heneghan, CEO w Revolut Bank. 

Społeczność klientów Revolut przekroczyła 18 milionów

W ciągu 6 lat społeczność klientów Revolut przekroczyła 18 milionów, w tym ponad 1 milion w Polsce. W 2020 roku Revolut uruchomił licencję bankową na Litwie i w Polsce, a w ślad za nią produkty kredytowe. Wraz z uruchomieniem usług bankowych w 16 krajach regionu CEE w roku 2021, do Revolut Bank przystąpiło ponad milion klientów. Z końcem 2021 roku Revolut udostępnił w pierwszym kraju w Europie, na rynku polskim, oprocentowane konta oszczędnościowe w euro, a następnie, na początku 2022 roku także w złotówkach. Obecnie, do Revolut Bank przystępują klienci z większości krajów w Europie (28 rynków).

Źródło: Revolut