Rekrutacja na studia: po jakiej uczelni najwyższe zarobki

Rekrutacja na studia: po jakiej uczelni najwyższe zarobki
Fot. stock.adobe.com/Kzenon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rekrutacja kandydatów na wyższe uczelnie wchodzi w decydującą fazę. Od wielu lat priorytetowe kryteria wyboru studiów sprowadzają się do perspektyw znalezienia pracy po ich ukończeniu oraz uzyskania wysokiego wynagrodzenia. Oto najświeższe prognozy rynkowe.

Rekrutacja na studia: zobacz, po jakiej uczelni otrzymasz najwyższe zarobki

Jak wynika z raportu renomowanej firmy Sedlak & Sedlak, liderem wśród uczelni gwarantujących najwyższe zarobki jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. W ubiegłym roku pensja całkowita absolwentów SGH wynosiła 8 228 złotych. Na podium rankingu znalazły się Politechniki: Warszawska (posiadacze jej dyplomów otrzymywali w 2017 roku 7 113 złotych) oraz Wrocławska (6 300 złotych). Wysokie, choć znacznie niższe od SGH zarobki gwarantuje ukończenie Politechniki Gdańskiej (6 008 złotych), Akademii Górniczo-Hutniczej (6 000 złotych) oraz Politechniki Poznańskiej (również 6 000 złotych). Badanie Sedlak & Sedlak objęło 33 uczelnie wyższe i poparte zostało doświadczeniem firmy od ponad dwudziestu lat gromadzącej dane na temat wynagrodzeń w Polsce.

Według raportu ponad połowa posiadaczy dyplomów SGH, którzy wzięli udział w badaniu,  otrzymywała w ubiegłym roku od 5 789 do 12 100 złotych wynagrodzenia całkowitego, co jest kolejnym wyznacznikiem bezkonkurencyjności uczelni w obszarze zarobków absolwentów.

 

SGH „kuźnią prezesów”

– Kształcimy przyszłych pracodawców nie pracobiorców – komentuje to zjawisko rektor SGH prof. Marek Rocki, podkreślając nie tylko jakość studiów ale również predyspozycje kadry uczelni, której pracownicy naukowi biorą czynny udział w zarządzaniu polskimi przedsiębiorstwami. W gospodarce  łączenie teorii z praktyką to kwestia kluczowa – czytamy w komentarzach do rankingu  „Rzeczpospolitej”, w którym SGH (ex aequo z Politechniką Warszawską) zajęła pierwsze miejsce i uznana została za „kuźnię prezesów”.

Renomę i prestiż uczelni przypieczętowuje kolejne ubiegłoroczne zestawienie, czyli coroczny Global Masters in Management „Financial Times”. Według tego rankingu programów magisterskich z zakresu zarządzania absolwenci warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej świetnie radzą sobie na rynku pracy.

 

– Mamy nadzieję, że równie wysoką markę zyska nasza nowa propozycja studiów magisterskich, czyli „Zarządzanie projektami” – mówi dr Piotr Karwowski, rzecznik SGH. To interesująca propozycja, dobrze zorientowana na współczesne oczekiwania rynku pracy i z pewnością warto ją wziąć pod uwagę podejmując decyzję o wyborze studiów. Zapraszamy. Warto przypomnieć, że rekrutacja na studia magisterskie w ‘kuźni prezesów” trwa do 19 czerwca, a na licencjackie kończy się 9 lipca.

Źródło: Media Support Group