Rekomendacje na kryzysk: listopad 2010

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2010.11.foto.046.a.100xSUPER LIDER

Podczas Zgromadzenia Prezesów Grupy BPS ogłoszono laureatów rankingu banków zrzeszenia. Tytuł Super Lidera i puchar przechodni za osiągnięcia w 2009 r. zdobył Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli, którym od wielu lat znakomicie zarządza prezes Stanisław Kłapeć (na zdjęciu). Tytuł Lidera przypadł w udziale: BS w Jarosławiu, BS w Księżpolu, BS w Pszczynie, ŁBS w Łącku, WBS w Jonkowie i BS w Brzeźnicy, zaś wyróżnienia specjalne: SBR w Szepietowie, BS w Krościenku nad Dunajcem, BS w Zatorze, ŚBS "Silesia" w Katowicach. Konkursową statuetkę otrzymał Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej za dwukrotne zdobycie tytułu Super Lidera w latach 2007 i 2008.

FORTUNA Z SGB

Miliard złotych zebrała Spółdzielcza Grupa Bankowa w czasie akcji promocji lokat zorganizowanej przy udziale zrzeszenia MR Banku. Było to dotychczas największe takie przedsięwzięcie w sektorze bankowości spółdzielczej. Komisja konkursowa w centrali organizatora promocji – Gospodarczego Banku Wielkopolski SA w Poznaniu przeprowadziła losowanie atrakcyjnych nagród wśród klientów, którzy zdecydowali się założyć zimową, półroczną lokatę w placówkach SGB. Luksusowe BMW i Toyoty Yaris, motocykle i notebooki, zestawy Sony Playstation 3, ekspresy ciśnieniowe i komplety biżuterii znalazły swoich szczęśliwych właścicieli. Nagrodzono również Bank Spółdzielczy we Wschowie oraz Bank Spółdzielczy ze Starej Białej, które uzyskały najlepsze efekty promocji.

KBS ŚWIĄTYNIA SZTUKI

Krakowskie wydarzenia mają to do siebie, że łatwo obrastają legendą, zaś krakowskie legendy – że to, co najistotniejsze, jest w nich rzeczywiste. Co będzie się opowiadało dziatwie za lat parę, a może już dziś się opowiada? Dawno temu, gdy pani Transformacja Ustrojowa nie zaczęła jeszcze gubić mlecznych ząbków, Jerzy Humanista przyszedł do Jana Ekonomisty i powiedział:

– Smutno jakoś wygląda ten nasz bank, drogi Janie. Może by tak parę ciekawych obrazów na ścianach powiesić? Weselej będzie, kolorowo, przytulnie!

– Prawda – westchnął Jan – ale skąd wytrzasnę mieszek grosiwa na opłacenie majsterków w swej sztuce biegłych? Bo przecież byle czego, jarmarcznej pstrokacizny pokazać klientom nie wypada.

Rada w radę Jan Czesak i Jerzy Skrobot wykoncypowali, że przynajmniej na razie obrazów za gotowiznę kupować nie będą, tylko galerię w swoich salach urządzą. Artyści płótna swoje na ekspozycję wypożyczą, bank własnym sumptem katalog i zaproszenia wyda i wernisaż zorganizuje. Jeśli malarz w trakcie wystawy jakieś płótna sprzeda, jego rzecz; haraczu żadnego płacić nie musi. A po upływie kwartału niesprzedane obrazy zabierze, jeden tylko w banku pozostawiając i kolejnemu mistrzowi pola ustąpi.

Jak ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI