Rekomendacje na kryzysk: kwiecień 2011

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2011.04.foto.045.a.200xPRUDNIK MA SUPERFIRMĘ

Bank Spółdzielczy w Prudniku został uznany Firmą Roku w konkursie Wieża Woka "Tygodnika Prudnickiego". Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: Człowiek, Firma i Wydarzenie Roku. Bank zyskał uznanie w oczach kapituły jako profesjonalna instytucja finansowa, wspierająca lokalne inicjatywy. Tytuł konkursu wywodzi się od nazwiska czeskiego rycerza Woka z Rosenberga - założyciela Prudnika. Za jego sprawą w okolicach rzeki Prudnik w XIII w. powstało kilka wsi i zamek gotycki. Z tamtego okresu zachowała się jedynie Wieża Woka (1262 r.).

Niedawno z okazji swojego 60-lecia prudnicki bank ufundował rekonstrukcję posągu Diany – rzymskiej bogini łowów, który stanie na dawnym miejscu swojego posadowienia w parku miejskim. Rzeźba z brązu powstała z funduszy słynnej prudnickiej rodziny fabrykantów Franklów i była ozdobą miasta najprawdopodobniej do 1945 r., kiedy to zniknęła w nieznanych okolicznościach. Dzięki Bankowi Spółdzielczemu w Prudniku kopia zaginionej rzeźby Diany wróci na swoje miejsce w parku. Jej uroczyste odsłonięcie zaplanowane jest na 14 maja.

Statuetkę Lidera Informatyki odebrał Mariusz Mielnik, pełnomocnik zarządu ds. informatyzacji GBW S.A.

SKOK-i DOCENIŁY BANKI

Pismo spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych „Gazeta Bankowa” ogłosiło wyniki konkursów Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2010 oraz Hit Roku dla Instytucji Finansowych 2011. W kategorii Systemy transakcyjne zwyciężył Gospodarczy Bank Wielkopolski za wdrożenie systemu def3000 autorstwa Asseco Poland. Rekomendacją specjalną w kategorii produktowej wyróżniono Kartę Kibica, którą GBW przygotował we współpracy z klubem piłkarskim Lech Poznań. To szczególna karta o trzech funkcjach: stadionowej, płatniczej i miejskiej. Do konkursu zgłosiła ją firma First Data Polska w kategorii Bankowość elektroniczna i e-finanse. Nagrodę główną Bankowy lider informatyki 2010 przyznano PKO BP.

RAPORT NETB@NK

Z opublikowanego przez ZBP raportu netB@nk wynika, że w 2010 r. przybyło ponad 1,8 mln aktywnych klientów bankowości internetowej. Z tej formy kontaktu z bankiem aktywnie korzystało ponad 10,1 mln klientów, w tym 9,1 mln osób prywatnych i ponad milion przedsiębiorców. Eksperci ZBP szacują, że ich liczba będzie wzrastać nawet o milion każdego roku. Zwiększa się też wartość transakcji dokonywanych przez internet. W 2010 r. spadła o ponad 18 proc. liczba kart kredytowych w portfelach Polaków. Od końca 2006 r. odnotowano jednak ich wzrost o około 5 mln. W przypadku kart kredytowych nastąpiło odwrócenie rosnącego trendu. Odnotowano wzrost liczby transakcji zarówno kartami debetowymi, jak i kredytowymi oraz równoczesny wzrost łącznej wartości wykonanych za ich pomocą płatności.

Więcej na www.zbp.pl

RACHUNKI BEZ KOLEJEK? TAK! – DZIĘKI OPŁATOMATOM!

Koniec ze staniem w kolejkach do okienka, do kas czy żmudnymi przelewami elektronicznymi. Dzięki opłatomatom, każdy będzie mógł w prosty i szybki sposób zapłacić swoje rachunki, korzystając z bilonu, gotówki bądź karty płatniczej. W sklepie, bloku mieszkalnym, centrum handlowym czy na poczcie lub w banku – bez kolejki, bezpiecznie i intuicyjnie.

Opłatomat realizuje automatyczne przyjmowanie wpłat bilonu oraz banknotów z wykorzystaniem urządzenia o funkcjonalności podobnej do standardowego wpłatomatu. Oprócz tradycyjnej wpłaty urządzenie umożliwia dokonywania płatności z wykorzystaniem karty płatniczej oraz wydawanie reszty zarówno w banknotach jak i monetach. Wykorzystanie tego rozwiązania to przede wszystkim: usprawnienie jakości obsługi kasjerskiej, przyśpieszenie operacji kasjerskich oraz automatyzacja procesów ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI