Rekomendacje na kryzysk: czerwiec 2012

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2012.06.foto.052.a.150xEUROPEJSKI PBS BANK

Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku znalazł się w grupie czołowych przedsiębiorstw w kraju, spełniających najwyższe standardy Unii Europejskiej - nagrodę przyznano na podstawie oceny kapituły rankingu Fundacji Gospodarczej Euro-Partner.

SAMOLUSTRACJA W BIK

Coraz więcej osób sprawdza własne historie kredytowe. Oznacza to, że kredytobiorcy coraz częściej przed wizytą w banku chcą się dobrze przygotować, zanim złożą wniosek kredytowy. W 2011 r. osoby prywatne pobrały w BIK 91 tys. raportów o sobie, w tym jedną trzecią przez internet. Z danych biura wynika, że w okresie od stycznia do kwietnia klienci uzyskali 23 tys. raportów, z czego połowę drogą elektroniczną. Obecnie raport on-line o swojej sytuacji mogą pobrać klienci dwóch banków.

MACIF… BLISKO BRODNICY

W centrali Banku Spółdzielczego w Brodnicy świętującego jubileusz 150 lat swojej działalności odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych MACIF z siedzibą w Paryżu. Józef Mitura, prezes brodnickiego banku w 2010 r. został wybrany członkiem Rady Nadzorczej TUW MACIF. Grupa ubezpieczeniowa z Francji jest jednym z liderów rynku europejskiego, liczy ponad 4,7 mln członków, zarządzając 14,7 mln polis. Poza Francją i Polską prowadzi działalność w Belgii, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii i we Włoszech. Ze strony francuskich partnerów banku w posiedzeniu uczestniczyli: Philipe Saffray – prezes zarządu MACIF Życie TUW z siedzibą w Warszawie, Andre Weber – przewodniczący i Helene Weinstock – wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej MACIF Życie TUW.

KREDYTY POD SEMAFOREM

Biuro Informacji Kredytowej podało, że po pierwszych czterech miesiącach br. spadła liczba pobieranych przez banki raportów kredytowych. Banki pytały o klientów 5,4 mln razy, co oznacza spadek o 8 proc. r./r., natomiast o 15,6 proc. zmniejszyła się liczba raportów monitorujących, które dotyczą kredytobiorców posiadających już w banku co najmniej jedno czynne zobowiązanie. Liczba raportów pobranych przez banki między styczniem a kwietniem br. jest o 1,2 mln niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Na taki wynik składa się zarówno spadek ilości raportów kredytowych udostępnianych na wniosek banków (mniej o ponad 473 tys.), jak i malejąca liczba raportów monitorujących (było ich mniej aż o 752 tys., czyli 15,6 proc.). W ciągu czterech miesięcy zmniejszyła się liczba ocen scoringowych przeprowadzonych na wniosek banków. Przy 6,7 mln takich ocen, spadek rok do roku wyniósł 10 proc.

JERZY SKROBOT: PIÓRKIEM I… Z BANKIEM

Jerzy Skrobot, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Banku Spółdzielczego decyzją Prezydenta RP za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i twórczości artystycznej oraz umiejętność ukazywania wielkiego potencjału polskich artystów, a także znaczący dorobek literacki i dziennikarski został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Miło nam też poinformować, że zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy RP przyznał panu Jerzemu prestiżowe wyróżnienie Złotą Honorową Gruszkę za wybitne osiągnięcia publicystyczne, działalność na polu promowania kultury i sztuki, oraz bogaty dorobek pisarski. Wręczając tę nagrodę, Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski powiedział: – Bogata i wzruszająca twórczość Jerzego Skrobota jako dziennikarza pisarza, te setki zapisanych losów ludzkich, jest nie tylko świadectwem pewnej epoki, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI