Redaktor Naczelny Miesięcznika Bank – Wygnani z raju?

Redaktor Naczelny Miesięcznika Bank – Wygnani z raju?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Afera z opodatkowaniem kont cypryjskich banków narzucona przez trojkę nadzorców wcale nie wygasa i zatacza coraz szersze kręgi.

Dla jednych to była próba „wytrzymałości” europejskiej opinii publicznej na próby dobierania się polityków do oszczędności obywateli. Dla innych to przykład unijnej hipokryzji: najpierw bank centralny Cypru poprosił Brukselę o dodatkowy przydział euro, a potem z „tyłu sklepu” wypłacano chyłkiem pieniądze rosyjskim krezusom, gdy od frontu banki były oficjalnie zamknięte dla pospólstwa.

Już dziś wiadomo, że brukselski podatek nałożony na cypryjskie oszczędności grubych ryb z FR uderzył bardziej w międzynarodową drobnicę unijnych ciułaczy… niż w porę uprzedzone rekiny moskiewskiej finansjery.

Wiecznie dziurawe budżety eurolandu, pomimo zaaplikowania kolejnych cudownych terapii szokowych, odnotowały… rekordowe bezrobocie w Hiszpanii i niespłacalne długi Hellady. Ale brukselscy biurokraci pod dyktando Berlina nie próżnują i biorą na celownik kolejne raje podatkowe. Jak widać, nie tylko „Polak potrafi”….