Redaktor Naczelny Miesięcznika Bank: Viribus unitis

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2013.07-08.foto.006.150xZnaczy wspólnymi siłami. I właśnie do osiągnięć Rzymu należy odnieść i docenić wspólne przedsięwzięcie polskich banków, aby stworzyć nadwiślański standard (platformę) usług płatności mobilnych via telefon.

Stanisław Brzeg-Wieluński
Redaktor Naczelny

To wręcz historyczne porozumienie: Alior Banku, Bank Millennium, Banku Zachodniego WBK, BRE Banku, ING Banku Śląskiego i PKO Banku Polskiego, aby dla ułatwienia życia klientom i obniżenia kosztów wykorzystać wspólny projekt IT, niebędący zagranicznym klonem.

To także dowód na coraz większą pewność siebie polskich bankowców, którzy, widząc nowatorskie podejście Polaków do rynkowej rewolucji płatności mobilnych i transakcji zbliżeniowych, postanowili pokazać Europie oryginalne rozwiązania. Już tak było w przypadku bankowości internetowej (vide: ING Bank Śląski i brytyjski rynek). Można się spodziewać, że wraz z postępującą rewolucją informatyczną, dotychczasowi rynkowi rywale porzucą marketingową broń i będą współtworzyć nowe projekty bankowego IT zgodnie z dewizą viribus unitis.