Raport Currency Research o gotówce i koronawirusie

Raport Currency Research o gotówce i koronawirusie
Fot. stock.adobe.com/denisismagilov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Currency Research, jedna z głównych firm analitycznych rynku płatności, opublikowała raport ‘Covid-19: A Time to Protect the Future of Cash’, analizujący sytuację gotówki na świecie w czasach pandemii koronawirusa. Raport omawia Krzysztof Kołodziejczyk wiceprezes Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki.

#KrzysztofKołodziejczyk: Raport #CurrencyResearch zwraca również uwagę, że ograniczanie możliwości płacenia gotówką może mieć negatywny wpływ na sytuację ponad miliarda ludzi nie posiadających kont bankowych #POFOG

Raport pokazuje, że obawy związane z posługiwaniem się gotówką obecne są praktycznie we wszystkich krajach. W mediach pojawia się wiele informacji na temat dużego ryzyka z nią związanego. Na ogół są one oparte na rzekomej opinii Światowej Organizacji Zdrowia. WHO dawno już stanowczo zdementowała te informacje.

Autorzy cytują opinie wielu specjalistów stwierdzających, że ryzyko zarażenia się koronawirusem w procesie posługiwania się gotówką jest minimalne.

Potwierdza to w swoich oświadczeniach również wiele przytaczanych w publikacji banków centralnych.

Raport zwraca również uwagę, że ograniczanie możliwości płacenia gotówką może mieć duży, negatywny wpływ na sytuację ponad miliarda ludzi nie posiadających kont bankowych.

Coraz więcej instytucji zwraca w związku z tym uwagę na potrzebę zapewnienia dostępu do gotówki i możliwości swobodnego dokonywania transakcji za jej pomocą.

Co ciekawe, wśród beneficjentów obecnego kryzysu i wątpliwości związanych z płatnościami gotówkowymi, wymieniane są firmy Visa oraz Mastercard.

Raport dostępny jest do pobrania za darmo, po wpisaniu swoich danych osobowych, na stronach Currency Research

Źródło: aleBank.pl