Ranking banków MF BANK: Najlepsze produkty oszczędnościowe dla młodych

Ranking banków MF BANK: Najlepsze produkty oszczędnościowe dla młodych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W tym tygodniu nawiązujemy do kolejnej podkategorii ocenianej przez młodych ludzi – „Produkty oszczędnościowe”. Badanie przeprowadzono na potrzeby XXIV Rankingu Miesięcznika Finansowego Bank 2019, w którym udział wzięło ponad 2,6 tys. klientów banków do 26. roku życia z całej Polski.

Okazuje się, że młodzi lepiej oceniają konta bieżące niż produkty oszczędnościowe #Nest Bank #BNPParibas #INGBankŚląski #RankingBanków @MiesiecznikBANK

Podejście do oszczędzania kształtowane jest od najmłodszych lat. Wczesne odkładanie środków może wpłynąć na poziom życia na emeryturze.

Oszczędzanie jest coraz bardziej popularne, o czym świadczą ostatnie wyniki GUS – większość Polaków oszczędza. Jednak poziom oprocentowania lokat nie jest w aktualnie zachęcający, co jest m.in. konsekwencją rekordowo niskich stóp procentowych. Stąd mogą wynikać stosunkowo niskie oceny przyznane bankom w tej podkategorii – oceny przyznane w pozostałych podkategoriach były wyraźnie wyższe.

Najwyższą liczbę punktów – 4,70 na 6 – otrzymał Nest Bank, który daleko w tyle pozostawił inne banki. Oferta oszczędnościowa Nest Banku oferuje stosunkowo wysokie oprocentowanie, co może przyciągać klientów.

 

Drugie miejsce w tej podkategorii zajął BNP Paribas, zdobywając ocenę 4,58, zaś trzecie miejsce przypadło ING Bankowi Śląskiemu, który otrzymał notę 4,50.

Okazuje się, że młodzi lepiej oceniają konta bieżące niż produkty oszczędnościowe. Być może jest to obszar, któremu banki powinny baczniej się przyjrzeć.

„BANK DLA MŁODYCH”
Podkategoria „Produkty oszczędnościowe”

Miejsce

BankOcena
1.Nest Bank4,70
2.BNP Paribas4,58
3.ING Bank Śląski

4,51

4.Bank Millennium4,50
5.Getin Noble Bank4,42
6.mBank4,30
7.Santander Bank Polska4,29
8.Alior Bank4,15
9.Bank Spółdzielczy4,07
10.PKO Bank Polski3,98
11.Bank Pekao3,87
12.Credit Agricole3,83
Źródło: aleBank.pl