Ranking 50 największych banków w Polsce 2012: Prezentacja – Sposób na optymalizację procesu obsługi kart i bankomatów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Jaki wpływ na koszty obsługi kart i bankomatów ma unifikacja systemów obsługujących poszczególne produkty? Czy wraz z ujednoliceniem partnera obsługującego processing transakcji w bankomatach oraz wydawnictwo kart płatniczych, banki mogą obniżyć swoje koszty?

Rynek płatności elektronicznych w Polsce jest w fazie bardzo dynamicznego rozwoju, a produkty oferowane klientom są coraz bardziej zaawansowane, banki rywalizują już nie tylko w sferze korzyści ekonomicznych dla klienta, coraz ważniejsza staje się stosowana technologia i wybór odpowiedniego partnera. Polska jest liderem europejskim w kwestii płatności zbliżeniowych, liczba punktów akceptujących płatności kartami stale rośnie, wprowadzane są rozwiązania bankowości mobilnej. Coraz częściej stosowane, nowoczesne urządzenia płatnicze pozwalają na dodatkowe usługi, np. z zakresu płatności mobilnych (z użyciem telefonu komórkowego).

Za każdą ofertą wykorzystującą technologie stoi infrastruktura i specjaliści, którzy potrafią używane rozwiązania wdrożyć i rozwijać. Budowa kompetencji in-house i dedykowanych systemów to inwestycja czasu i kapitału. Z drugiej strony dziś rynek może zaoferować rozwiązania, które częściowo lub całkowicie wyoutsourcują te usługi na zewnątrz banku przy zachowaniu parametrów jakości nie gorszych niż realizowanych in-house, w dodatku ponosząc niższe koszty.

Dla banków bardzo istotne jest dostosowywanie własnych ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI