Rajd dolara wobec koszyka walut

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) straciło ponad 90 pipsów wczoraj i spadło do miesięcznego minimum na poziomie 1.3660 wobec dolara amerykańskiego (USD). Para konsolidowała około poziomu 1.3740 przed publikacją lepszych od oczekiwań danych dotyczących nowych mieszkań w USA, które przyczyniły się do spadku wartości tej pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) odbył rajd ze swojego minimum 102.00 do poziomu 102.60 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił wszystkie swoje wcześniejsze zyski przez to, że szefowa Fed, Janet Yellen, będzie go testować dzisiaj i może ogłosić, że Fed będzie kontynuował redukcję zakupów swoich aktywów.

Akcje
USA 500 (SPI) stracił wczoraj na wartości, osiągając niski poziom 1837 przed odbyciem do poziomu 1845.

Towary
Ropa naftowa (WTI) odbiła się z tygodniowego minimum 101.00 do poziomu 102.90 dolarów amerykańskich za baryłkę. Cena ropy wzrosła po wczorajszej publikacji raportu zapasów ropy naftowej w USA, która wykazała 0,1 miniona baryłek, czyli mniej niż się spodziewano w poprzednim tygodniu.

Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) spadło z czteromiesięcznego maksimum na poziomie 1345 do poziomu 1322 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetnemu metalowi nie udało się przełamać powyżej czteromiesięcznego maksimum i stracił na spekulacjach, że Fed będzie utrzymywać swój program, aby zmniejszyć bodźce. Inwestorzy powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na złocie, aby korzystać z niespodziewanych ruchów w każdym kierunku. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz Put.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.