Raiffeisen Polbank ostrzega przed nową złośliwą aplikacją na Androida

Raiffeisen Polbank ostrzega przed nową złośliwą aplikacją na Androida
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Raiffeisen Polbank ostrzega przed złośliwą aplikacją, dostępną do pobrania na system Android. Za jej pomocą przestępcy mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, na którym aplikacja została zainstalowana, a w efekcie wyłudzić loginy, hasła oraz SMS autoryzacyjne do bankowości mobilnej.

#Raiffeisen Polbank: przestępcy mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, na którym aplikacja została zainstalowana, a w efekcie wyłudzić loginy i hasła

Aplikacja podszywa się pod multimedialną wtyczkę, która służy między innymi do wyświetlania animacji, podaje Raiffeisen Polbank w komunikacie.

Jak wyjaśnia bank, po zainstalowaniu takiej aplikacji oszuści mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem, przechwycić hasła SMS oraz prezentować fałszywe strony logowania w bankowości mobilnej i tym samym wyłudzić poufne dane jak: login i hasło. Fałszywy ekran logowania do aplikacji mobilnej może wyglądać następująco:

Fałszywy ekran logowania do aplikacji mobilnej

Źródło: Raiffeisen Polbank

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Bank prosi klientów korzystających z bankowości mobilnej o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomina o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, czyli instalowaniu aplikacji mobilnych tylko z autoryzowanych sklepów oraz od zaufanych wydawców. Przestrzega również przed ściąganiem aplikacji za pośrednictwem linków, które dostajemy w wiadomościach e-mail czy SMS-ach.

Ostrożność należy zachować również przy wpisywaniu loginu i hasła do aplikacji mobilnej.

„Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Mobilnego Banku lub Mobilnego Portfela, to podczas logowania do tych aplikacji nie powinieneś wpisywać ponownie swojego loginu i hasła do bankowości internetowej”, przypomina swoim klientom Raiffeisen Polbank.

Źródło: Raiffeisen Polbank