Rachunek bankowy dla Ukraińców w BPS

Rachunek bankowy dla Ukraińców w BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Swoją propozycję dla obywateli Ukrainy mają lokalne instytucje finansowe. Przykładem może być Bank BPS, który oferuje im konto osobiste wraz z kartą debetową VISA bez opłat. Informacja o ofercie podana jest na stronach Banku w języku ukraińskim.

– Obywatele Ukrainy mogą przez 12 miesięcy (w ramach promocji) bez żadnych opłat realizować podstawowe operacje finansowe, a w szczególności wykonywać przelewy ELIXIR w oddziałach Banku i w bankowości elektronicznej, przelewy SEPA do banków zagranicznych, a także na rachunki bankowe prowadzone w Ukrainie. W tym ostatnim przypadku pobrana prowizja za przelew zostanie zwrócona w terminie maksymalnie do 15 dni roboczych od dnia jej pobrania – czytamy w oficjalnym komunikacie, wystosowanym przez bank.

Instytucja wskazuje też, na możliwość bezpłatnej aktywacji rachunku oszczędnościowego lub walutowego do konta osobistego.

Rachunek za darmo dla Ukraińców

Za otwarcie i prowadzenie tych rachunków nie będą pobierane opłaty również po upływie obowiązywania promocji. Podobnie, bezterminowo można realizować darmowe wypłaty z bankomatów Grupy BPS.

Ponadto w ramach standardowego iKonta klienci otrzymują przelewy krajowe realizowane przez bankowość elektroniczną za 0 zł – informuje bank, dodając, iż promocja dla obywateli i uchodźców z Ukrainy przebywających na terytorium Polski obowiązuje w Banku BPS od 28 marca 2022 r. do 31 grudnia 2022 r., zaś promocyjne opłaty będą obowiązywać przez rok od dnia aktywacji usługi.

Oferta dla Ukraińców wkrótce w najmniejszych bankach

Oczywiście zarówno opis samej usługi jak i wszelkie dokumenty, są udostępniane w języku ukraińskim.

Na chwilę obecną produkty te dostępne są w oddziałach Banku BPS, zlokalizowanych w największych miastach Polski, jednak analogiczną ofertę wdrażają stopniowo instytucje, należące do zrzeszenia.

Źródło: aleBank.pl