PZU TFI uruchomiło internetową platformę funduszy ze stałą opłatą za zarządzanie

PZU TFI uruchomiło internetową platformę funduszy ze stałą opłatą za zarządzanie
Fot. Materiały prasowe PZU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZ uruchomiło platformę internetową inPZU umożliwiającą zakup produktów inwestycyjnych w prosty sposób, poinformował prezes PZU SA Paweł Surówka. Każdy fundusz dostępny na platformie ma stałą opłatę za zarządzanie na poziomie 0,5% rocznie od zgromadzonych aktywów. W ofercie inPZU znalazły się także fundusze pasywne.

Każdy fundusz dostępny na platformie ma stałą opłatę za zarządzanie na poziomie 0,5% rocznie od zgromadzonych aktywów #PZU #PZUTFI #inPZU #nowePZU @GrupaPZU

„W naszej strategii #nowePZU zaprezentowanej w styczniu tego roku zapowiadaliśmy, że chcemy być jedyną firmą na rynku zaspokajającą wszystkie potrzeby naszych klientów. Za zarządzanie funduszami w ramach platformy inPZU będziemy pobierać najniższe opłaty na rynku. Liczymy na klientów, którzy przede wszystkim wcześniej nie inwestowali na rynku kapitałowym, poza tym liczymy także, że inwestowanie i oszczędzanie stanie się bardziej powszechne” – powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

Każdy fundusz ma stałą opłatę roczną wysokości 0,5%

Dodał, że na platformie każdy fundusz ma stałą opłatę roczną wysokości 0,5% i jest to obecnie najtańsze rozwiązanie w Polsce.

„Dzięki nam do Polski trafiły też rozwiązania znane na świecie od wielu lat czyli fundusze pasywne” – powiedział prezes.

Zdaniem prezesa TFI PZU Marcina Adamczyka tym, co odróżnia inPZU od innych rozwiązań to roczna opłata na poziomie 0,5% także dla strategii akcyjnych, gdzie ryzyko jest wyższe.

„InPZU to brak opłat za nabycie, odkupienie, czy inne zlecenia, a opłata za zarządzanie jest kilkukrotnie niższa, niż w podobnych rozwiązaniach inwestycyjnych. Na ten moment klient ma do wyboru 6 funduszy i możliwość utworzenia 6 portfeli wynikających z kombinacji tych funduszy. Te fundusze są dostępne wyłącznie na tej platformie” – powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka nie wyklucza w przyszłości dodania do inPZU nowych funduszy.

„Ponad 50% aktywów na świecie trafia obecnie do funduszy pasywnych i my jako pierwsi chcemy dać naszym klientom tak szerokie spektrum funduszy tego typu. W pierwszej kolejności chodziło nam też również to, aby zaoferować klientom jak najprostsze rozwiązanie” – powiedział Adamczyk.

Dwie ścieżki sprzedaży

Na inPZU stworzone zostały dwie ścieżki sprzedażowe: ścieżka dla początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają inwestować oraz tzw.ścieżka ekspercka. Klienci początkujący mogą skorzystać z „pomocnika” inwestycyjnego i wyszukać produkty odpowiadające określonym parametrom. W zależności od preferencji do wyboru mają od 1 do 6 portfeli modelowych. Klient ekspert może samodzielnie zbudować swój własny portfel inwestycyjny, wybierając spośród 6 funduszy indeksowych, od najbardziej bezpiecznych aż po akcyjne.

Jak wskazali przedstawiciele TFI PZU, fundusze pasywne dążą do jak najdokładniejszego odzwierciedlenia wyniku określonego indeksu. W ofercie TFI PZU, poza funduszem opartym o indeksy polskiej giełdy, znajdują się też fundusze odwzorowujące indeks polskich obligacji i indeksy obligacji rynków rozwiniętych oraz wschodzących, a także akcji rynków rozwiniętych.

Zlecenie można opłacić online

Decyzja o inwestowaniu za pośrednictwem platformy inPZU nie wymaga zakładania rachunku maklerskiego, zlecenie można opłacić online.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Źródło: ISBnews