PZU rezygnuje z planów emisji obligacji podporządkowanych o łącznej wartości nominalnej do 3 mld zł

PZU rezygnuje z planów emisji obligacji podporządkowanych o łącznej wartości nominalnej do 3 mld zł
Fot. Stock.adobe.com/OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zdecydował o niekontynuowaniu prac zmierzających do emisji obligacji podporządkowanych na rynku krajowym oraz wcześniejszego wykupu obligacji serii A.

„W związku z niesprzyjającą sytuacją rynkową, zarząd PZU SA podjął decyzję o rezygnacji z kontynuowania prac zmierzających do emisji obligacji podporządkowanych na rynku krajowym oraz wcześniejszego wykupu obligacji podporządkowanych serii A, wyemitowanych w 2017 r.” – czytamy w komunikacie.

Rozważana przez PZU emisja obligacji

Rozważana przez PZU emisja dotyczyła obligacji podporządkowanych na rynku krajowym o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 3 mld zł i była ściśle powiązana z planowanym przez spółkę wcześniejszym wykupem obligacji podporządkowanych serii A wyemitowanych w 30 czerwca 2017 r. o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 2,25 mld zł z terminem zapadalności w dniu 29 lipca 2027 r., wyjaśniono.

Czytaj także: PZU rozpoczął rok z dobrymi wynikami: zysk netto grupy w I kw. wzrósł do 758 mln zł >>>

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów wyniosła 402 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews