Przyjazne i nowoczesne osiedle wykorzystujące nowe technologie powstanie w Opolu

Przyjazne i nowoczesne osiedle wykorzystujące nowe technologie powstanie w Opolu
Wizualizacja osiedla Apartamenty Barona w Opolu. Fot. HRE Investments
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W dzielnicy Opola − Szczepanowice już wkrótce powstanie wyjątkowe osiedle. Apartamenty Barona to siedem trzykondygnacyjnych budynków otoczonych zielenią, które harmonijnie wpiszą się w architekturę niskiej zabudowy okolicy.

Wiodącą myślą przy projektowaniu Apartamentów Barona było stworzenie wzorcowego środowiska mieszkalnego, wkomponowanego w otoczenie #Opole #Nieruchomości #ApartamentyBarona @HeritagePolska

Dobre skomunikowanie dzielnicy z centrum miasta oraz fakt, że wkrótce do dróg już istniejących dołączą nowe, w tym 4KDL, to dodatkowe atuty lokalizacji inwestycji.

Tuż obok kampusu Politechniki

Zaledwie 10 minut od centrum miasta, w sąsiedztwie terenów zielonych sprzyjających wypoczynkowi i rekreacji oraz w bezpośredniej bliskości kampusu Politechniki Opolskiej powstanie 339 nowych mieszkań.

Wygodne parkowanie zapewnią zlokalizowane na poziomie -1 garaże podziemne, a sprawne poruszanie pomiędzy wszystkimi kondygnacjami szybkie, cichobieżne windy.

Każdy detal przemyślany

Położona przy ulicy Barona inwestycja to przede wszystkim przestrzeń zaprojektowana ze szczególną dbałością o detale zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. 

Struktura mieszkań dopasowana została do oczekiwań rynku. Większość proponowanych lokali to 2- i 3-pokojowe mieszkania przygotowane z myślą o młodych rodzinach, studentach i inwestorach, którzy chcą ulokować środki i czerpać korzyści z najmu. 

Każde mieszkanie to optymalnie rozplanowana przestrzeń, do której dodatek stanowią balkon, loggia lub taras z prywatnym ogródkiem w przypadku mieszkań na parterze.

Wszystkie pokoje dzienne zostały zaprojektowane z dużymi, podwójnymi drzwiami balkonowymi, które sprawiają, że pomieszczenia pozostaną pełne naturalnego światła od wschodu do zachodu słońca. Sprzyjać temu będzie również wzajemne usytuowanie budynków, minimalizujące zacienienie i skutkujące otwarciem zielonych dziedzińców każdego z budynków na południe.

Tereny zielone i plac zabaw dla dzieci

Aby zachować niezwykły klimat i spokój otoczenia, w północnej części kompleksu mieszkaniowego zaprojektowano rozległy teren zielony, który poza placem zabaw dla dzieci, będzie główną przestrzenią wspólną dla mieszkańców, tworząc rodzaj zielonego placu otwierającego się na całość inwestycji.

Dla podtrzymania spójnej z naturą architektury elewacje budynków zostaną wykończone z wykorzystaniem elementów o fakturze drewna. Ten sam materiał wykorzystany zostanie w loggiach oraz na tarasach i balkonach od strony ulicy Barona w postaci dużych, przesuwnych żaluzji.

Jak mówi główny projektant inwestycji – wiodącą myślą przy projektowaniu Apartamentów Barona było stworzenie wzorcowego środowiska mieszkalnego, wkomponowanego w otoczenie.

A pod względem estetycznym – takiej architektury, która jakością i designem wyraźnie zaznaczy swoją obecność w tej części rozwijającego się Opola, a tym samym stanie się obiektem godnym naśladowania przez kolejnych inwestorów. Apartamenty Barona, to kolejna realizacja inwestora realizowana z wykorzystaniem prefabrykatów z bydgoskiej fabryki Baumat.

Inwestycja startuje w II kwartale 2020 r.

Ukończenie pierwszego etapu inwestycji, za którą odpowiada spółka HREIT S.A. zakłada oddanie do użytku 104 mieszkań w dwóch budynkach mieszkalnych z garażami podziemnymi. Prace budowlane ruszą w II kwartale 2020 roku, a pierwsi zainteresowani już mogą rezerwować wybrane lokale.

Budownictwo oparte na prefabrykatach to krok w stronę innowacyjnych rozwiązań budowlanych gwarantujących maksymalne skrócenie czasu realizacji projektu deweloperskiego z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz wykorzystaniem wysokorozwiniętych technologii.

Podstawą prefabrykacji są elementy ścienne jedno-, dwu- lub trójwarstwowe, a także prefabrykaty stropów, schodów, spoczników, kominów dymowych i wentylacyjnych oraz wszystkich innych elementów niezbędnych z uwagi na indywidualne wymogi inwestycji.

Zaletą korzystania z tego swoistego typu systemu jest jego otwartość funkcjonalno-architektoniczna, którą rozumieć należy jako swobodę kształtowania funkcji, bryły i formy architektonicznej budynku w zależności od stawianych mu wymagań użytkowych, warunków jego usytuowania i powiązań z sąsiadującą zabudową.

Wszystkie te zalety doskonale znane są tym, którzy z odwagą patrzą na innowacyjne rozwiązania.

Nic zatem dziwnego, że swoje inwestycje realizuje w ten sposób HRE Investments, spółka która nabyła w 2019 roku pakiet kontrolny akcji Baumat sp. z o.o. – czołowego producenta konstrukcyjnych i architektonicznych elementów prefabrykowanych z betonu.

Cenne doświadczenie

W portfolio HRE Investments znajdują się już 3 inwestycje realizowane w oparciu o prefabrykaty. Pierwsza z nich powstaje w nadmorskiej Rumi, a kolejne w Opolu i Łodzi.

Następne są już w planach, nie ma bowiem aktualnie na rynku żadnego innego rozwiązania, które gwarantowałoby uzyskanie wysokiej klasy produktu finalnego spełniającego deweloperskie wymogi jakości na najwyższym poziomie. HRE Investments wie o tym doskonale i nie ogląda się na konkurencję.

Więcej informacji: www.apartamentybarona.pl

Wizualizacja osiedla Apartamenty Barona w Opolu.
Wizualizacja osiedla Apartamenty Barona w Opolu. Fot. HRE Investments

Artykuł powstał przy współpracy z HRE Investments.

Źródło: HRE Investments