Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR od listopada w neoBANKU

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

laptop.01.400x266Od listopada br. neoBANK zaoferował swoim klientom możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych w systemie Express ELIXIR. System, prowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A., pozwala na przekazywanie środków pomiędzy rachunkami klientów prowadzonymi w różnych bankach w czasie liczonym w sekundach. Z usługi, która dostępna jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - także w dni wolne od pracy, mogą w neoBANKU korzystać zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy.

Naszym priorytetem jest świadczenie nowoczesnych usług bankowych na najwyższym poziomie. Dlatego staramy się dostarczać naszym klientom nowoczesne, ale i sprawdzone rozwiązania. Za takie uważamy system Express ELIXIR – mówi Cezary Kamiński z Departamentu Rachunków i Usług Elektronicznych neoBANK. – Klienci neoBANKU z pewnością docenią zalety tej formy przelewu nie tylko w przypadku zaistnienia potrzeby pilnego uregulowanie płatności, ale także w codziennym zarządzaniu własnymi finansami, zarówno domowymi, jak i firmowymi. W relacjach biznesowych szczególnie przydatny może się okazać wysoki limit pojedynczego przelewu, który wynosi 100 tys. zł  – dodaje Cezary Kamiński.

Udostępnienie płatności natychmiastowych Express ELIXIR w każdym kolejnym banku zwiększa rynkową dostępność usługi i przyczynia się do wzrostu liczby rozliczanych transakcji.

szymanski.michal.kir.01.250x375Banki spółdzielcze nie są tu wyjątkiem. – Polska bankowość spółdzielcza jest trzecią pod względem liczby placówek w Europie, a równocześnie należy do najbardziej innowacyjnych. Banki spółdzielcze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, poszerzają ofertę nowoczesnych usług bankowych, inwestują w rozwój, budują konkurencyjne portfolio produktów. Naszą intencją i naturalną funkcją KIR w zakresie rozliczeń jest dostarczanie profesjonalnych rozwiązań, które są korzystne zarówno z punktu widzenia banku, jak i jego klientów – komentuje Michał Szymański, wiceprezes Zarządu KIR S.A.

Zainteresowanie klientów przelewami natychmiastowymi stale rośnie. W trzecim kwartale 2014 r. w systemie Express ELIXIR przetworzonych zostało ponad 265 tys. takich transakcji o wartości 1,1 mld zł – pod względem wartości obrotów, wynik ten jest przeszło dwukrotnie wyższy od zanotowanego w trzecim kwartale ub. roku. Od początku funkcjonowania systemu, tj. od czerwca 2012 r. do końca października br. system rozliczył ponad milion transakcji o łącznej wartości ponad 5 mld zł. Aktualnie z systemu Express ELIXIR mogą korzystać klienci Banku Millennium S.A., mBanku (klienci korporacyjni), Meritum Banku ICB S.A., Banku BPS S.A., ING Banku Śląskiego S.A., BZ WBK S.A., Alior Banku S.A. oraz Banku Handlowego w Warszawie S.A. (klienci korporacyjni).

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.
neoBANK