Przelewy natychmiastowe dostępne w kolejnych Bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kir.02.400x233Lista Banków Spółdzielczych Grupy SGB, udostępniających swoim klientom przelewy natychmiastowe w obsługiwanym przez KIR systemie Express Elixir, stale się powiększa. W  listopadzie br. została rozszerzona o sześć kolejnych banków, a do końca grudnia przybędzie ich osiem. Dzięki przelewom natychmiastowym klienci banków mogą przesyłać pieniądze pomiędzy rachunkami w różnych bankach w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

– Razem ze zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi pracujemy nad konsekwentnym poszerzaniem dostępności przelewów realizowanych w systemie Express Elixir. W ostatnich tygodniach usługę tę wdrożyliśmy w ośmiu bankach naszej grupy, a drugie tyle dołączy w grudniu – mówi Ziemowit Stempin, wiceprezes Zarządu SGB-Banku S.A. – Dzięki obsługiwanym przez KIR przelewom natychmiastowym, nasi klienci zyskują komfort pełnej kontroli nad momentem realizacji transakcji. To rozwiązanie pozwala na przekazywanie środków między rachunkami w różnych bankach w zaledwie kilka sekund – dodaje Z. Stempin.

Wdrażanie systemu Express Elixir w zrzeszonych Bankach Spółdzielczych, Spółdzielcza Grupa Bankowa rozpoczęła pod koniec sierpnia br. Jako pierwsi z tej usługi  skorzystali  klienci Banku Spółdzielczego w Gnieźnie i Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim. W październiku do tego grona dołączyły kolejne banki: Spółdzielczy Bank Ludowy im. ks. P. Wawrzyniaka w Śremie, Bank Spółdzielczy w Gniewie, Bank Spółdzielczy w Gryfinie, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu, Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Policach. W listopadzie Express Elixir wdrożył Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Pomorskim, Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, Bank Spółdzielczy w Jarocinie,  Express Bank Spółdzielczy w Rzeszowie oraz Bank Spółdzielczy w  Janikowie. Od początku grudnia system jest dostępny także dla klientów Poznańskiego Banku Spółdzielczego, Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim, Pyrzycko-Stargardzkiego Banku Spółdzielczego w Pyrzycach i Banku Spółdzielczego w Słupcy. W drugiej połowie grudnia wdrożenie nastąpi w Banku Spółdzielczym w Chodzieży, Banku Spółdzielczym Chełmno, Banku Spółdzielczym Duszniki i Banku Spółdzielczym w Tczewie.

– Dostępność przelewów natychmiastowych jest doceniana przez klientów banków. Najlepszym tego potwierdzeniem są rosnące statystyki prowadzonego przez KIR systemu – mówi Michał Szymański, wiceprezes Zarządu KIR. W trzecim kwartale 2015 r. w systemie Express Elixir przetworzonych zostało przeszło 380 tys. tego typu transakcji, czyli ponad 116 tys. więcej, niż w analogicznym okresie 2014 r. Ich łączna wartość wzrosła o przeszło 590 mln zł – z ponad 1,1 mld zł do 1,7 mld zł.

Lista banków, które udostępniają swoim klientom usługę Express Elixir dostępna jest pod adresem http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci.

Źródło: KIR