Przelew z płatności kartą już po jednym dniu na koncie przedsiębiorcy?

Przelew z płatności kartą już po jednym dniu na koncie przedsiębiorcy?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zdaniem Pawła Widawskiego, wiceprezesa Fundacji Polska Bezgotówkowa konkurencja pomiędzy agentami rozliczeniowymi może znacznie skrócić czas oczekiwania na wpływ na rachunek firmowy środków z tytułu płatności w terminalu płatniczym

#PawełWidawski: Szybkości realizacji przelewu jest jednym z elementów walki konkurencyjnej pomiędzy agentami rozliczeniowymi @bezgotowkowa

250 tysięcy terminali do końca roku

Do końca roku liczba terminali płatniczych zainstalowanych w ramach programu Polska Bezgotówkowa wzrośnie do 250 tysięcy –  mówił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy dr Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W tej chwili w wyniku realizacji programu działa w naszym kraju 200 tysięcy terminali, co oznacza, że co trzeci przedsiębiorca akceptujący płatności kartą lub telefonem dysponuje urządzeniem zainstalowanym dzięki Polsce Bezgotówkowej.

Jednak z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji wynika, że przedsiębiorcy świadczący usługi są w mniejszym stopniu zainteresowani instalowaniem terminali płatniczych niż przedsiębiorcy prowadzący placówki handlowe.

Mity i obawy przedsiębiorców

Jednym z powodów jest, jak o tym informują przedsiębiorcy, czas oczekiwania na wpływ na konto firmy pieniędzy z tytułu płatności zrealizowanej przez klienta w terminalu płatniczym. Niektórzy badani przedsiębiorcy twierdzili, że czas oczekiwania na przelew może wynosić nawet kilka dnia.

Paweł Widawski zauważa, że zadaniem programu Polska Bezgotówkowa jest nie tylko zainstalowania jak największej liczby terminali płatniczych, ale także zwalczanie mitów związanych z obrotem bezgotówkowym.

Jednym z takich mitów był wysoki koszt zainstalowania i obsługi terminali. Jak twierdzi wiceprezes Fundacji zanim pojawił się program Polska Bezgotówkowa koszt obsługi terminali płatniczych w Polsce był jednym z najniższych w Europie.

Jednak pojawienie się programu, w którym przedsiębiorca otrzymuje terminal za darmo i nie ponosi kosztów jego obsługi całkowicie zlikwidował tę barierę mentalną.

Różnice w ofertach agentów rozliczeniowych

Odnosząc się do zastrzeżeń przedsiębiorców dotyczących czasu oczekiwania na przelew na konto firmowe Paweł Widawski stwierdza, że z analiz Fundacji wynika, że przedsiębiorcy otrzymują pieniądze średnio po dwóch dnia od momentu dokonania płatności przez klienta w terminalu.

Wiceprezes Fundacji mówi, że szybkości realizacji przelewu jest jednym z elementów walki konkurencyjnej pomiędzy agentami rozliczeniowymi. Niektórzy dokonują przelewów na rachunki przedsiębiorców już po jednym dniu roboczym.

Paweł Widawski podpowiada przedsiębiorcom aby przed podpisaniem umowy z agentem rozliczeniowym sprawdzali jak szybko pieniądze będą trafiały na ich konto.

Podobnie agenci konkurują między sobą oferując przedsiębiorcom wydłużenie bezpłatnej obsługi terminali płatniczych na czas dłuższy niż 12 miesięcy, a więc na okres dłuższy niż w tej chwili oferuje program Polska Bezgotówkowa.

Źródło: aleBank.pl