Przed Cashless Congress: karty płatnicze przyszłością zbiórek na cele charytatywne

Przed Cashless Congress: karty płatnicze przyszłością zbiórek na cele charytatywne
Monika Grabowska, dyrektor ds. sprzedaży i produktów w Fundacji Polska Bezgotówkowa. Źródło: FPB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja Polska Bezgotówkowa jest partnerem merytorycznym X Cashless Congress, który będzie miał miejsce w dniach 31 maja - 1 czerwca 2022 roku. Pierwszego dnia kongresu odbędzie się panel „Karty płatnicze przyszłością zbiórek na cele charytatywne”, który poprowadzi Monika Grabowska, Dyrektor, Obszar Sprzedaży i Współpracy z Agentami Rozliczeniowymi, Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Eksperci zaproszeni przez Fundację spróbują zdefiniować przyszłość zbiórek na cele dobroczynne w kontekście wygody darczyńców. I zastanowią się, jak nowoczesne technologie będą wpływały na naszą szczodrość. Jak wiadomo instytucje, których misją jest pomoc najbardziej potrzebującym nie są w stanie funkcjonować bez wsparcia zewnętrznego.

Temat jest bardzo aktualny ponieważ coraz więcej słyszymy o kolejnych rozwiązaniach pojawiających się na rynku, które umożliwiają w sposób szybki i wygodny przekazanie darowizny na rzecz instytucji wspierających potrzebujących.

Wsparcie nie tylko przy użyciu karty płatniczej

Możliwość zaokrąglenia rachunku przy zakupach czy też dodania dodatkowej kwoty do rachunku, stałe zlecenia obciążające karty płatnicze, terminale w rękach wolontariuszy – takie rozwiązania nikogo już nie dziwią, a pomagają wesprzeć najbardziej potrzebujących.

Monika Grabowska powiedziała nam:

„W dzisiejszych trudnych czasach pomaganie stało się naszą codziennością i niejako obowiązkiem. Staramy się wspierać osoby potrzebujące na wiele sposobów. Jednym z nich jest przekazywanie datków w sposób bezgotówkowy. Karty płatnicze, telefony, zegarki, datkomaty, przelewy, BLIK – dzięki tym wszystkim narzędziom, możemy sprawnie pomagać. „

Zwyczaje płatnicze Polaków

Podczas pierwszego dnia Cashless Congress zostaną również zaprezentowane wyniki badania zleconego przez Fundację Polska Bezgotówkowa „Zwyczaje płatnicze Polaków”.

Tuż po prezentacji odbędzie się debata, którą poprowadzi Marcin Olędzki, manager, Obszar Współpracy z Podmiotami Sektora Bankowego, Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Eksperci będą dyskutować o płatnościach bezgotówkowych w zwyczajach płatniczych Polaków, o wpływie pandemii na ich podejście do płatności, a także o oczekiwaniach konsumentów dotyczących rozwoju usług płatniczych.

Marcin Olędzki, Fot. FPB,
Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB, Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego