Promocja: Bezpieczne dokumenty

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Kampania informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - trwa już półtora roku. Do akcji rozpoczętej przez ZBP, MSWiA oraz Policję przyłączyła się także Federacja Konsumentów oraz setki samorządów w całym kraju. Dziś obserwujemy znakomite efekty tej współpracy.

W ostatnim roku o ponad połowę udało się zwiększyć liczbę zastrzeganych (skradzionych lub zgubionych) dokumentów tożsamości. W tej chwili zastrzeganych jest około 15 000 szt. miesięcznie – to tak, jakby wszyscy mieszkańcy średniej wielkości miasta naglezgubili swoje papiery! W centralnej bazie danych systemu znajduje się ponad 825 000 dokumentów tożsamości (głównie dowodów osobistych, praw jazdy i paszportów).

System chroni przed całym wachlarzem przestępstw. Dziękidanymudostępnionych przez Biuro Informacji Kredytowej SA, wiemy, że w samym sektorze bankowym, w ciągu ostatnich 12 miesięcy powstrzymano prawie 10 000 prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 321 mln zł. A tyle, na przykład, przeznacza się na roczną działalność wszystkich muzeów w Polsce.

Banki sa aktywne

Dzięki systemowi osoby, które straciły swoje dokumenty, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI