Program wsparcia faktoringu gwarancjami BGK w Pekao, pierwsze takie rozwiązanie w Europie

Program wsparcia faktoringu gwarancjami BGK   w Pekao, pierwsze takie rozwiązanie w Europie
Fot. stock.adobe.com / wsf-f
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółka Pekao Faktoring podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę wsparcia limitów faktoringowych gwarancjami z Funduszu Gwarancji Płynnościowych. Program wsparcia faktoringu gwarancjami jest pierwszym tego typu w Europie, a Pekao Faktoring pierwszym faktorem, który podpisał umowę z BGK i będzie go oferować.
Spółka #PekaoFaktoring podpisała z @BGK_pl umowę wsparcia limitów faktoringowych gwarancjami z Funduszu Gwarancji Płynnościowych #Pekao #BGK #faktoring @BankPekaoSA

– Program wsparcia faktoringu gwarancjami BGK to krok w dobrą stronę i konkretne wsparcie udzielone przedsiębiorstwom. Jako największa spółka faktoringowa w Polsce czujemy się odpowiedzialni za wsparcie płynności przedsiębiorstw działających na krajowym rynku, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Współpraca z BGK pozwala nam realizować tę misję – mówi Dariusz Jamroży, prezes Pekao Faktoring.

Czytaj także: Koronawirus: BGK może zabezpieczyć gwarancjami kredyty do 130 mld złotych >>>

Uruchomienie programu jest istotne z punktu widzenia branży faktoringowej, zwiększając dostępność rozwiązań faktoringowych i atrakcyjność faktoringu wobec kredytu wspartego gwarancjami BGK.

Kolejny element pakietu pomocowego

– Program  faktoringowy jest kolejnym elementem pakietu pomocowego na czas COVID-19, który polskim firmom oferuje BGK – państwowy bank rozwoju. Jesteśmy szczególnie dumni z jego uruchomienia, bo to rozwiązanie unikatowe na skalę Europy, a polskie firmy są pierwszymi, które mogą korzystać z tego typu programu wsparcia faktoringu. Co warte podkreślenia, to rozwiązanie obejmie wszystkie branże – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

BGK współuczestniczy w ryzyku transakcji

Udzielając wsparcia w postaci gwarancji, BGK współuczestniczy w ryzyku transakcji, dzięki czemu faktorzy będą mogli udzielić finansowania firmom, które bez gwarancji BGK nie miałyby możliwości skorzystania z faktoringu. Istotne jest, aby sytuacja finansowa firmy korzystającej ze wsparcia spełniała kryteria udzielenia pomocy publicznej oraz aby firma była w stanie terminowo obsługiwać umowę. Programem wsparcia objęty jest faktoring niepełny oraz faktoring odwrotny, niezależnie od specyfiki działalności przedsiębiorstwa.

Pionierskie rozwiązanie na europejskim rynku

– Cieszymy się, że branża faktoringowa w Polsce pod przewodnictwem Polskiego Związku Faktorów wypracowała wraz z BGK to pionierskie rozwiązanie, pierwsze na europejskim rynku – dodaje Dariusz Jamroży.

Z programu faktoringu z gwarancją BGK można korzystać do końca bieżącego roku.

Źródło: Grupa Pekao SA