Program SKO „Inicjatywą Edukacyjną Roku”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

SKO, prowadzone od 80 lat przez PKO Bank Polski, zostało jednomyślnie uznane za „Inicjatywę Edukacyjną Roku”. Nagrodę odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i redakcję „Głosu Nauczycielskiego” uroczystej gali konkursu „Nauczyciel Roku”.

Nagroda jest kolejnym potwierdzeniem tego, że nasza praca i zaangażowanie przynosi efekty. Dzięki niezwykle bogatej, 80-letniej historii naszego programu dla szkół, w oszczędzaniu z SKO mają doświadczenie już co najmniej trzy pokolenia Polaków. Program jest atrakcyjny dla najmłodszych i pomaga w edukacji finansowej, która jest niezbędna i znacznie ułatwia podejmowanie racjonalnych decyzji finansowych w dorosłym życiu – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Nagroda została przyznała jednomyślnie przez Kapitułę Konkursową złożoną z 13 nauczycieli – zwycięzców Konkursu „Nauczyciel Roku” w poprzednich latach.

Szkolne Kasy Oszczędności prowadzone przez PKO Bank Polski obchodzą w tym roku 80. urodziny. W programie uczestniczy dziś ponad 4,6 tysiąca placówek oświatowych, czyli co trzecia polska szkoła podstawowa i liczba ta systematycznie rośnie. Tysiące polskich dzieci pomnaża swoje oszczędności, korzystając z atrakcyjnie oprocentowanych rachunków oraz zaprojektowanego z myślą o nich serwisu bankowości internetowej. Spośród uczniów oszczędzających dziś w SKO, 52% to dziewczynki, 48% – chłopcy, a najczęstsze imiona SKO-wiczów to Jakub i Julia. SKO jest najpopularniejsze w przedziałach wiekowych 8-9 i 10-11 lat, a średnia kwota zgromadzona na internetowym koncie ucznia to 371 złotych.

Z okazji jubileuszu objęcia kuratelą Szkolnych Kas Oszczędności przez PKO Bank Polski, zorganizowana została wystawa „80 lat SKO”, która pokazuje fenomen SKO – zarówno tego sprzed 80 lat, jak i obecnego, opartego na innowacyjnych technologiach, kompleksowego programu edukacyjnego. Narrację wystawy wzbogacają zdjęcia, plakaty, eksponaty, w tym wiele unikatowych, a także elementy multimedialne. Kraków jest dziewiątym miastem, w którym w tym roku gości wystawa. Wcześniej ekspozycję mogli odkładać mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia, Gdańska, Białegostoku i Rzeszowa. Można ją oglądać do 19 października w siedzibie Oddziału 1 PKO Banku Polskiego, przy u. Lubicz 17 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), a jej wirtualną wersja jest dostępna na specjalnej stronie: www.pkobp.pl/80-lat-sko.

Źródło: PKO Bank Polsk