Program Mieszkanie Plus powinien zostać zastąpiony dopłatami do czynszu?

Program Mieszkanie Plus powinien zostać zastąpiony dopłatami do czynszu?
Fot. stock.adobe.com/udra11
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rządowy program Mieszkanie Plus jest nie do zrealizowania, ze względu na koszty, jeżeli nie chcemy podwyższania podatków. Czy powinien zostać zastąpiony dopłatami do czynszu?

#JacekFurga, prezes #Amron: Polacy biorą w swoje ręce realizację obiecywanego od ponad dwóch lat programu #MieszkaniePlus #ZBP #mieszkania #kredyty #inwestycje

Opłacalność inwestowania w mieszkania na wynajem jest w Polsce wyższa niż w wielu krajach UE. Z tego powodu, że brakuje mieszkań na wynajem. Zadłużamy się, aby kupić mieszkanie, które po kilkudziesięciu latach spłacania kredytu, będzie naszą własnością. Jednak w większości krajów UE dominuje nie własność, ale właśnie wynajmowanie mieszkań.

Polacy biorą sprawy w swoje ręce

– Polacy biorą w swoje ręce realizację obiecywanego od ponad dwóch lat programu Mieszkanie Plus – mówi dr Jacek Furga, prezes Centrum AMRON. – Program był niewypałem, ze względu na koszty.

Czytaj także: Inwestowanie w mieszkania jeszcze długo będzie atrakcyjne >>>

Rekordy na rynku mieszkaniowym

W jaki sposób? Zamożniejsze osoby kupują kolejne mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Początek tego roku, to kolejne rekordy na rynku mieszkaniowym.

Czytaj także: Kredyty mieszkaniowe: wysoki wzrost popytu w I kw. 2018 r. Takich wyników nie było od 2011 r. >>>

– Program Mieszkanie Plus był zły i nie do zrealizowania, ze względu na koszty – komentuje ekspert. – Dlatego zasugerowano dopłaty do czynszów.

Czy państwo powinno budować mieszkania, a urzędnicy będą decydować kto i na jakich warunkach będzie w nich mieszkać?

Źródło: MarketNews24