Prezydent Ukrainy do uczestników Forum w Davos: należy całkowicie zaprzestać handlu z Rosją

Prezydent Ukrainy do uczestników Forum w Davos: należy całkowicie zaprzestać handlu z Rosją
Wołodymyr Zełenski Fot. World Economic Forum
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nie powinno być żadnego handlu z Rosją, trzeba wprowadzić całkowite embargo na import rosyjskiej ropy - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski do uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Niezbędne jest stworzenie globalnego precedensu, który zniechęci przyszłych agresorów do użycia siły, podkreślił także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Czytaj także: Minister Moska: rząd wypowiada polsko-rosyjskie międzyrządowe porozumienie gazowe ws. Jamału >>>

Ukraina na odbudowę potrzebuje 5 mld dolarów miesięcznie

Potrzebujemy pomocy o wartości 5 mld dolarów miesięcznie na rzecz odbudowy ojczyzny.

„Dlatego zachęcamy wszystkich, by przyłączali się do programu międzynarodowego wsparcia Ukrainy, funkcjonującego pod nazwą United24. Naszym założeniem jest stworzenie na tej podstawie stałego mechanizmu, a dzięki tej inicjatywie będzie można udzielać pomocy krajowi, który padł ofiarą zbrojnej agresji lub katastrofy naturalnej” – dodał ukraiński przywódca, który wystąpił przez łącze wideo.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

W szwajcarskim Davos rozpoczęło się w niedzielę Światowe Forum Ekonomiczne. W rozmowach dotyczących najważniejszych problemów, m.in. wojny na Ukrainie, pandemii Covid-19, zmiany klimatu i kryzysów ekonomicznych weźmie udział blisko 2500 osób – polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców. 

Źródło: PAP BIZNES