Prezes PayU ds. kredytów przechodzi do Revolut

Prezes PayU ds. kredytów przechodzi do Revolut
Sid Jajodia i Joe Heneghan Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut ogłosił we wtorek nominację Sida Jajodia na stanowisko Chief Banking Officer i powierzył mu misję utworzenia międzynarodowych operacji bankowych firmy. To element wizji Revolut, by stać się pierwszym prawdziwie globalnym bankiem.

Sid Jajodia dołącza do Revolut jako Chief Banking Officer przechodząc z PayU, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję prezesa ds. kredytów (CEO Credit). Sid posiada wszechstronne doświadczenie w międzynarodowej bankowości. Cztery i pół roku pracował w Lending Club (NYSE:LC), amerykańskiej platformie pożyczek społecznościowych (P2P), jako wiceprezes ds. zarządzania ryzykiem, a następnie jako chief investment officer. Pełnił też szereg kierowniczych funkcji w amerykańskim banku Capital One (NYSE:COF), gdzie przez 12 lat pełnił obowiązki m.in. wiceprezesa oraz szefa kredytów dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). 

Czytaj także: Revolut Bank zwiększa limit kredytowy do 50 tys. zł i wydłuża okres bezodsetkowy do 3 miesięcy >>>

Sid Jajodia kierując globalnymi operacjami bankowymi Revolut będzie miał do dyspozycji międzynarodowy zespół. Kluczowymi menedżerami są Matt Baxby, prezes Revolut w Australii, który do dziś pełnił funkcję tymczasowego prezesa ds. usług bankowych w Grupie Revolut, Paroma Chaterjee, która dołączyła niedawno jako prezes Revolut w Indiach, Ron Oliviera, prezes Revolut w Ameryce Północnej, Yoko Makiguchi, prezes Revolut w Japonii i James Shanahan, prezes Revolut w Singapurze. Sid Jajodia w pierwszym kroku skupi się na regionie Unii Europejskiej, USA i rynkach gdzie firma posiada już aktywne licencje i ofertę.

Joe Heneghan dołącza do globalnego zespołu bankowego w nowej roli prezesa w Europie, raportując do Sida Jajodia. Jako prezes Revolut Bank i Revolut Payments na Litwie przejmuje obowiązki od Virgilijusa Mirkėsa, który ustępuje z funkcji, po dwóch latach tworzenia struktur obu spółek i nadzorowania migracji 9 milionów klientów do licencjonowanego europejskiego podmiotu Revolut (w następstwie Brexitu). Joe Heneghan, po formalnej akceptacji ze strony regulatora, będzie mógł nadzorować dalszą ekspansję specjalistycznego banku i instytucji pieniądza elektronicznego Revolut na Litwie, na kolejne rynki w Europie (region EEA).

Czytaj także: Revolut Business chce przyspieszyć firmowe płatności: nowa usługa Faktury >>>

Jako prezes Revolut Payments Ireland Ltd (RPIL) od 2019, Joe Heneghan kierował dynamicznym rozwojem biznesu Revolut w Irlandii i procesem aplikowania o licencję pieniądza elektronicznego w Centralnym Banku Irlandii. Posiada 25 lat doświadczenia w sektorze finansowym, w tym na kierowniczych funkcjach w bankach Ulster Bank (należącym do grupy RBS) i Permanent TSB. Ponadto, pełnił funkcję członka zarządu Financial Services Ireland, organizacji zrzeszającej 155 instytucji finansowych w Irlandii. Jego następca w roli prezesa Revolut w Irlandii będzie nominowany w niedalekiej przyszłości.

„Miło mi powitać Sida Jajodia w roli naszego Chief Banking Officer w momencie gdy przyspieszamy ekspansję usług bankowych. Sid będzie kierował wyjątkowym zespołem, który zapewni dotarcie Revolut na wiele międzynarodowych rynków. Chcemy zrealizować wizję powstania pierwszego prawdziwie globalnego banku i osiągnąć status super aplikacji finansowej” – powiedział Nik Storonski, CEO i współzałożyciel Revolut.

“Cieszę się równie mocno awansując Joe Heneghana do roli prezesa Revolut w Europie. Joe pokieruje spółkami Revolut Bank i Revolut Payments na Litwie, przejmując obowiązki Virgilijusa Mirkėsa, który zarządzał nimi w trakcie dwóch bardzo intensywnych lat tworzenia struktur banku w Europie. W tym czasie paszportowaliśmy naszą licencję bankową i usługi bankowe do 12 krajów w Europie. Przeprowadziliśmy udaną migrację 9 milionów klientów z podmiotu brytyjskiego do podmiotu europejskiego. Przyjęliśmy kilka milionów nowych klientów oraz uruchomiliśmy kolejne innowacyjne usługi i produkty. Bardzo dziękuję Virgilijusowi Mirkėsowi i jego zespołowi za te niezwykłe osiągnięcia. Jestem pewien, że Joe będzie kontynuował obrany wcześniej kurs na wzrost w Europie” – dodał Nik Storoński.

Czytaj także: Revolut udostępnił nową wersję aplikacji, jakie udogodnienia czekają na użytkowników?

“To szczególny moment by dołączyć do Revolut – biznesu, który obserwowałem i podziwiałem od kilku lat. To fintech, który był w stanie utrzymać tempo wzrostu bazy klientów i kontynuować tworzenie innowacyjnych produktów pomimo pandemii. Niewiele jest firm, które stawiają sobie tak wysoko poprzeczkę w doskonaleniu oferty dla klientów. Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu” – powiedział Sid Jajodia, prezes Global Banking w Revolut.

„Cieszę się mogąc uczestniczyć w szybkim rozwoju Revolut na rynku europejskim. Chcę pomóc firmie pokonać kolejne etapy na drodze do statusu globalnej super aplikacji finansowej i uruchomienia kolejnych produktów dla klientów indywidualnych i firm w Europie” – powiedział Joe Heneghan, prezes Revolut w Europie.

Źródło: Revolut