Prezentacje: Emerytura… to dopiero początek!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

macif.01.100xJesień życia, zasłużony odpoczynek - te określenia z przeszłości odcinają się zdecydowanie od aktualnej koncepcji wieku emerytalnego. Pragniemy go raczej postrzegać jako nowy etap w życiu, pozwalający na realizację wszelkiego rodzaju planów i zamierzeń, wszystkiego tego, czego- z braku czasu lub z powodu presji codziennego życia - nie udało nam się dokonać, a co znajduje się w sferze naszych marzeń, pasji, chęci poświęcenia czasu najbliższym, pomocy innym...

Warunkiem urzeczywistnienia się takiego właśnie postrzegania wieku emerytalnego, a więc również pogodzenia się z przemijającym czasem i spełnieniem siebie w tym nowym etapie życia, jest przede wszystkim cieszenie się dobrym zdrowiem oraz posiadanie odpowiednich warunków finansowych.

O każdy z tych dwóch elementów musimy zadbać sami.

Ankiety, które przeprowadzono w ostatnich miesiącach, wykazały, iż oczekiwania dotyczące wysokości przyszłej emerytury kształtują się zazwyczaj na poziomie 70-80 proc. aktualnych zarobków.

Większość ankietowanych na tyle właśnie ocenia swoje potrzeby finansowe w wieku emerytalnym, niezbędne do kontynuowania egzystencji na satysfakcjonującym poziomie.

Powszechnie wiadomo, iż jedynym sposobem na osiągnięcie wyżej opisanego poziomu dochodów na emeryturze jest systematyczne i długofalowe oszczędzanie.

MACIF Życie TUW, jedyne w Polsce towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, oferujące ubezpieczenia na życie wszystkim zainteresowanym, zostało założone przez Grupę MACIF, otaczającą ochroną kilkanaście milionów osób w Europie.

W swojej działalności MACIF koncentruje się na osobie ubezpieczonego i poszukiwaniu jak najlepszej odpowiedzi na jego potrzeby, a nie na pomnażaniu kapitału.

Pod koniec 2008 r., MACIF został oficjalnie uznany przez specjalistów za najbardziej rentownego ubezpieczyciela w Europie.

Pomimo tego, jedynie około jedna czwarta społeczeństwa zadeklarowała w 2007r. uczestnictwo w dodatkowym zabezpieczeniu emerytalnym, według „Diagnozy społecznej 2007”, takim jak PPE, IKE, fundusze inwestycyjne lub inne formy oszczędzania na emeryturę. Według tego samego źródła, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI