Prezentacja: Więcej kart, więcej możliwości i oszczędności

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2012.09.foto.064.150xEuropejski Bank Centralny wyliczył, że na obsługę gotówki będącej w obiegu wydajemy nawet 15 mld zł rocznie. Równolegle Narodowy Bank Polski wskazuje na konkretne oszczędności, jakie osiąga cała gospodarka, gdy pieniądz papierowy zastępuje się plastikowym. Machina edukacyjna ruszyła, na rynku przybywa kart płatniczych i rośnie rola transakcji bezgotówkowych.

Jacek Koszel,
dyrektor Departamentu Marketingu, Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w IT Card S.A.

W rządowym programie rozwoju obrotu bezgotówkowego zaplanowano, że do końca 2013 r. 80 proc. wszystkich placówek handlowo-usługowych wyposażonych będzie w terminale płatnicze, a karta w portfelu ma być praktycznie obowiązkowa.

Transakcje realizowane we wszystkich punktach obsługiwanych przez IT Card spełniają w tym zakresie wszelkie wymagania bezpieczeństwa międzynarodowych organizacji płatniczych.

Ale sama karta w portfelu to za mało. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia infrastruktura dla banków, wydawców kart płatniczych i strategia, która skusi klienta, gdy przyjdzie pa kartę właśnie do naszego banku. Dobra wiadomość dla całego sektora bankowości spółdzielczej:

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i banki zrzeszone w Grupie BPS będą mogły wkrótce samodzielnie decydować o swojej strategii rozwoju płatności kartowych, bez konieczności współpracy z konkurencyjnymi bankami komercyjnymi. Dlaczego? IT Card otworzył okno projektowe na migrację ponad 600 tys. kart płatniczych Grupy BPS do systemów Banku BPS i IT Card.

Co się zmieni? Praktycznie wszystko, począwszy od bogatszej funkcjonalności niż obecnie. Ale najważniejsze będą oszczędności, jakie banki spółdzielcze i bank BPS wygenerują na wspomnianej migracji. Policzyliśmy, że po przeniesieniu kart z systemów zewnętrznych do własnego centrum rozliczeniowego banki spółdzielcze zaoszczędzą kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Roczne oszczędności z tego tytułu przekroczą 2 mln zł. W biznesie, który rozwija się minimum kilkanaście procent rocznie skala oszczędności będzie jeszcze rosnąć, a zaoszczędzone pieniądze banki będą mogł...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI