Prezentacja: SGB Zagraniczny – aktywnie, globalnie i z ryzykiem pod kontrolą

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2016.03.foto.028.a.400xW listopadzie 2015 r. w ofercie Union Investment TFI pojawił się kolejny fundusz dedykowany bankom spółdzielczym, SGB Zagraniczny. To odpowiedź na coraz silniejszą potrzebę banków spółdzielczych - dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego i wykorzystania potencjału różnych klas aktywów z całego świata.

Union Investment TFI to towarzystwo ze spółdzielczymi korzeniami. Jest częścią Grupy Union Investment, założonej przez niemieckie banki spółdzielcze w 1957 r., a najlepsze spółdzielcze doświadczenia od ponad 20 lat z powodzeniem przenosi na polski grunt. Dogłębne zrozumienie realiów rynkowych, misji oraz zmieniających się na przestrzeni lat potrzeb banków spółdzielczych sprawia, że towarzystwo zarządzane przez Małgorzatę Górę-Dubielę jest w stanie zaoferować przedstawicielom sektora spółdzielczego fundusze zaprojektowane ściśle wedle ich oczekiwań.

W 2013 r. powstał pierwszy produkt Union Investment TFI dedykowany Spółdzielczej Grupie Bankowej – subfundusz SGB Gotówkowy. To pierwszy w Polsce fundusz inwestycyjny, który charakteryzuje się wagą ryzyka niższą niż 100%. Połączenie niskiego poziomu ryzyka oraz potencjału zysku sprawiają, że SGB Gotówkowy jest dla banku zrzeszającego, jak i wielu banków zrzeszonych atrakcyjnym narzędziem do dywersyfikacji przy lokowaniu nadwyżek finansowych.

W listopadzie 2015 r. Union Investment TFI udostępniło kolejne nieszablonowe rozwiązanie – subfundusz SGB Zagraniczny. – Wraz ze wzrostem świadomości inwestycyjnej klientów bankowości spółdzielczej pojawiło się naturalne zapotrzebowanie Grupy SGB na dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego poprzez wyjście na rynki zagraniczne oraz wykorzystanie szerszej gamy aktywów. Właśnie ta potrzeba stanowiła dla nas główny impuls przy tworzeniu nowego, dedykowanego rozwiązania – mówi Anna Żelazna, dyrektor ds. bankowości spółdzielczej Union Investment TFI.

SGB Zagraniczny – aktywna alokacja i kontrola ryzyka SGB Zagraniczny to odwzorowanie funduszu PrivatFonds: Kontrolliert zarządzanego przez Union ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI