Prezentacja: Obrót gotówkowy dla banków z Centrum Usług Koncesjonowanych Poczty Polskiej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2014.10.foto.046.400xCentrum Usług Koncesjonowanych to wyspecjalizowana jednostka Poczty Polskiej zajmująca się m.in. szeroko pojętą obsługą obrotu gotówkowego. Doświadczenie CUK i najwyższe bezpieczeństwo świadczonych usług (poparte wysokimi polisami ubezpieczeniowymi) zostały docenione przez renomowane instytucje finansowe i banki.

OBSŁUGA GOTÓWKI

Poczta Polska S.A. jest jednym z liderów na krajowym rynku obsługi gotówki, świadczącym specjalistyczne usługi odbioru i konwojowania wartości pieniężnych, sortowania i przeliczania gotówki w sieci nowocześnie wyposażonych liczarni, weryfikacji autentyczności znaków pieniężnych oraz przekazywania wpłat na wskazany przez Klienta rachunek bankowy.

Obsługa gotówki odbywa się poprzez wygodny serwis transakcyjny służący do składania zamówień i monitorowania usług. Serwis umożliwia samodzielne składanie zamówień przez oddziały i ich autoryzację przez centralę, śledzenie statusu złożonych zamówień, wgląd do historii oraz generowanie raportów. Alternatywą dla serwisu jest współpraca z systemem bankowym Klienta lub wymiana danych między systemami.

Wszystkie czynności związane z obsługą obrotu gotówkowego realizowane są zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi oraz procedurami bankowymi.

Obsługę gotówki Centrum Usług Koncesjonowanych realizuje w dwóch modelach – poprzez cash handling oraz obsługę obrotu gotówkowego.

CASH HANDLING

Usługi z zakresu cash handling oferowane przez Centrum Usług Koncesjonowanych obejmują zarówno kompleksowe procesowanie gotówki, jak i jej konwojowanie.

Procesowanie gotówki to specjalistyczna usługa z zakresu obsługi wartości pieniężnych będących własnością Klienta i złożonych w depozycie Poczty Polskiej S.A. Procesowanie obejmuje zatem m.in. przeliczenie gotówki w sortowni i przygotowanie pakietu, przekazanie do banku informacji o rzeczywistej wartości depozytu czy przechowywanie w skarbcach przeliczonej już gotówki banku.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI