Prezentacja BENEFIA TU S.A.: Nowoczesne technologie w branży ubezpieczeń

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2015.09.foto.092.a.267xRozmowa z Pawłem Biskiem, prezesem zarządu BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group.

Panie prezesie, kilka miesięcy temu byliście państwo gośćmi VII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Jak pan ocenia ten udział i jakie zmiany zaszły w kontaktach między BENEFIĄ a decydentami w bankach spółdzielczych?

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w majowej konferencji. Biorąc pod uwagę nasze rozwiązanie, czyli mobilną aplikację sprzedaży ubezpieczeń, trafiliśmy w sedno potrzeb bankowców. Dzisiejszy rynek wymaga absolutnej elastyczności co do sposobu sprzedaży i poszukiwania kanałów dystrybucji dla sektora ubezpieczeń

Po zakończeniu konferencji kontaktowaliśmy się w pierwszej kolejności ze wszystkimi uczestnikami, którzy przy naszym stoisku z zaciekawieniem wypytywali o szczegóły całego procesu sprzedaży, jak również zechcieli sami sprawdzić prosty sposób wyceny polisy za pomocą skanowania kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego.

Spośród blisko 200 bezpośrednich kontaktów, podczas konferencji, do tej pory odwiedziliśmy około 150 placówek. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Na dziś mamy podpisane umowy i ruszamy pełną parą ze sprzedażą w około 25 oddziałach. Pomimo okresu wakacyjnego, który opóźniał pełne wdrożenie, prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi bankami.

>Mam nadzieję, że nasz partner, a mówię tu o bankach spółdzielczych, będzie konsekwentnie dążył do zaimplementowania aplikacji w swoich jednostkach, bo to poza dodatkowym produktem przede wszystkim wzrost dochodów prowizyjnych banku. Jestem przekonany, że nasz udział w kolejnym Forum Liderów Banków Spółdzielczych umocni naszą współpracę. Wszyscy dążą do zadowolenia klienta a my chcemy pozyskać wiarygodnego partnera, jakim są banki spółdzielcze.

Czym charakteryzuje się państwa aplikacja?

– Jesteśmy z nią na rynku pierwsi i jak do tej pory nie ma drugiego rozwiązania, które zawiera w sobie prostotę i doskonałą technologię. Wyszliśmy poza utarte schematy. Specjaliści BENEFII – pracownicy działów IT i sprzedaży – opracowali innowacyjną aplikację TU i TERAZ. Czytnik kodów – jeśli system jest zaimplementowany poprzez kasy fiskalne, a może być również zainstalowany na dowolnym urządzeniu mobilnym – odkodowuje kod AZTEC z dowodu rejestracyjnego i zawarte w nim dane przesyła do systemu BENEFII. Na podstawie tych informacji serwery sprawdzają historię ubezpieczeniową pojazdu oraz jego właściciela w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG). Następnie polisa jest odpowiednio taryfikowana, po czym na ekranie pojawia się kilka skalkulowanych, dedykowanych danemu klientowi wariantów ubezpieczenia: wyłącznie ryzyka OC lub w pakiecie z AC lub Assistance czy NNW, bądź też wariant optymalny, zawierający wszystkie wymienione ryzyka. Cały proces zakupu polisy zajmuje 2 minuty! Planujemy sukcesywnie rozszerzać paletę produktó...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI