Prezentacja: Na dokumentach znamy się jak nikt inny

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2014.06.foto.126.250xRozmowa z Iwoną Sikorą, dyrektor zarządzającą Iron Mountain Polska.

Czym dziś na rynku wyróżnia się Iron Mountain?

Głównymi elementami wyróżniającymi naszą firmę jest wieloletnie doświadczenie i skala prowadzonych projektów, profesjonalizm w dostarczaniu usług oraz bezpieczeństwo. Świadczymy usługi zarządzania informacjami, które pomagają obniżać koszty, ryzyko i eliminować problemy związane z zarządzaniem danymi fizycznymi i cyfrowymi. Proponowane przez nas rozwiązania umożliwiają klientom ochronę i lepsze wykorzystanie ich informacji – niezależnie od ich formatu, miejsca przechowywania czy etapu cyklu ich użytkowania – tak by mogli zoptymalizować swoją działalność i zapewnić prawidłowe odzyskiwanie, zgodność i ujawnianie danych.

Założona w 1951 r. firma Iron Mountain zarządza miliardami aktywów informacyjnych, w tym m.in. dokumentami handlowymi, elektronicznymi bazami danych oraz danymi medycznymi w firmach na całym świecie. Przy czym wszędzie stosujemy takie same standardy działania. Obsługujemy firmy z wszystkich branż i sektorów, w tym około 50 banków i ponad 40 firm ubezpieczeniowych. Realizujemy dla nich wszystkie rodzaje usług – od przechowywania danych w postaci fizycznej do realizacji projektów.

Wspomniała pani o klientach z sektora bankowego – w jakich procesach wykorzystywane są państwa usługi?

Wspieramy banki w pozyskiwanie danych z dokumentów papierowych do systemów bankowych oraz ich weryfikacji. Nie tylko przetwarzamy dane papierowe do postaci obrazu, tak aby był on możliwy do szybkiego wyszukania na przykład dla operatorów cali center, ale również weryfikujemy dane w nim zawarte, aby potwierdzić poprawność wypełnionych wniosków lub umów Dzięki temu możemy obniżyć poziom ryzyka, zweryfikować błędy lub po prostu wprowadzić dodatkowy system wsparcia kontroli w procesach bankowych. Dodatkowo wspieramy banki w procesach związanych z działaniami back-office, takimi jak analizy i digitalizacja dokumentacji kadrowej, czy też finansowej.

Dziś wyzwaniem są możliwości technologiczne oraz nadążanie za zmieniającymi się wymaganiami rynku. Jak radzicie sobie z tymi wyzwaniami?

W ciągu ostatnich 17 lat przeszliśmy kompletną transformację. Na początku mieliśmy niewielu pracowników i jeden magazyn. Dziś możemy pochwalić się kilkoma centrami składowania dokumentów w całej Polsce. Dumni jesteśmy z najnowszego magazynu w Błoniu o powierzchni ponad 7 tys. m2. Ale to nie powierzchnia jest najważniejsza. Nasze magazyny wyposażone są w najwyższej jakość systemy przeciwpożarowe oraz systemy wysokiego składowania. Mamy przy tym system zarządzania magazynami umożliwiający pełną anonimowość naszych klientów oraz rozproszenie składowania, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa.

Oprócz lokalizacji, w których przechowywane są dokumenty, takich jak Błonie, Poznań, Gdańsk, Wrocław czy Olkusz, macie Państwo również ośrodek w Radomiu. Czym różni się on od pozostałych?

W 2009 r. otworzyliśmy w Radomiu Centrum Przetwarzania Danych. Początkowo obsługiwało ono wyłącznie polskich klientów, jednak z biegiem czasu zainteresowały się nim również firmy o zasięgu europejskim i światowym. Outsourdng Procesów Biznesowych BPO i Zarządzanie Procesami Biznesowymi BPM są usługami, które aktualnie znacząco wpływają na wzrost gospodarczyw Europie Środkowej.

Dlaczego akurat Radom?

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI