Prezentacja: Kompleksowe podejście do klienta – NCR Predictive ServiceTM przewidywalność zdarzeń w obsłudze serwisowej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2011.10.foto.040.b.250xWstępne informacje

Predictive ServicesTM jest najnowszą usługą firmy NCR w zakresie dostarczania klientowi kompleksowych usług serwisowych dla bankomatów typu SelfServ. Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów, który zainstalowany na urządzeniu daje możliwość zgłaszania problemów technicznych przed wystąpieniem awarii, dzięki czemu znacznie poprawia się dostępność urządzenia oraz optymalizuje się koszty napraw serwisowych.

Oprogramowanie typu Agent jest częścią platformy softwarowej NCR i jest już dostarczane z każdym nowym bankomatem SelfServTM, urządzeniami typu Self-Check-out (SCO) oraz terminalami bankowymi. Aktywowanie Agenta następuje wraz z dostarczaniem usług serwisowych i pozwala na automatyczny restart, pobranie LOG-ów oraz danych konfiguracyjnych do centrum serwisowego celem przeprowadzenia analizy występujących problemów, co wpływa na poprawę obsługi serwisowej.

Predictive ServiceTM jest usługą opcjonalną w ramach standardowych usług serwisowych NCR. Jednak przy zastosowaniu Predictive ServiceTM poprawa dostępności urządzenia wzrasta o 0,1 proc. – 0,13 proc. Równocześnie spada łączny czas przestojów sprzętu z tytułu awarii o około 5 proc. – 20 proc.

Jaka jest różnica pomiędzy Predictive ServiceTM a usługą Incident Management?

Predictive ServiceTM dostarcza dodatkowych korzyści do usługi Incident Management – optymalizuje proces usług serwisowych poprzez nowe rozwiązania i funkcjonalności oraz wpływa na nieustanną poprawę dostępności urządzenia.

Incident Management jest usługą w ramach Managed Service oferowanych przez NCR. Pozwala ono na monitorowanie bankomatów lub innego sprzętu i kategoryzuje wszystkie awarie oraz incydenty, które mają wpływ na obniżenie dostępności. Incident Management obsługuje awarie sprzętowe (SLM), problemy związane z obsługą operatorską (FLM), z gotówką (CASH), komunikacją (COM), trybem serwisowym (SUPERVISOR) oraz z systemem zarządzającym (HOST). Wykrywając jedną z wyżej wymienionych typów awarii, system Incident Management automatycznie przydziela właściwy serwis do usunięcia awarii. Zatem w takim przypadku czas od wystąpienia usterki do wezwania serwisu jest minimalny, gdyż jest związany z właściwą interpretacją usterki i przydzieleniem dedykowanej obsługi serwisowej.

Zakres usług

Predictive ServiceTM zawiera szereg cech i funkcjonalności pozytywnie wpływających na jakość serwisu:

    <...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI