Prezentacja: Jak wygrać z internetowymi przestępcami i nie zbankrutować?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Branża bankowa jest, z oczywistych względów, szczególnie narażona na ataki sieciowych przestępców. Wysokie standardy bezpieczeństwa muszą spełniać nie tylko największe międzynarodowe instytucje finansowe, ale i stosunkowo niewielkie banki spółdzielcze.

Walka z przestępcami posługującymi się internetem w celu wykradzenia środków zgromadzonych przez klientów banku, to ciągły wyścig zbrojeń. Każdego dnia odkrywane są nowe luki w zabezpieczeniach, a administrator bankowej sieci musi je błyskawicznie łatać. Pojawiają się coraz lepsze technologie, nowe kategorie oprogramowania i sprzętu, służące poprawie bezpieczeństwa – a z drugiej strony, wymyślane są coraz bardziej wyrafinowane sposoby na obejście zabezpieczeń.

Bezpieczeństwo IT jako osobny dział Sprawdzonym sposobem na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa informatycznego jest stworzenie w organizacji osobnej komórki zajmującej się wyłącznie tą tematyką. Wykwalifikowani pracownicy, dysponujący odpowiednimi narzędziami technicznymi i postępujący według przetestowanych procedur – to właśnie składa się na tzw. SOC (Security Operations Center), czyli centrum bezpieczeństwa.

Pracownicy SOC, stale monitorują działanie sieci, korzystając z narzędzi do zbierania i analizy informacji. Identyfikują tzw. incydenty, czyli zdarzenia niebezpieczne. Dzięki wiedzy eksperckiej są w stanie namierzyć zagrożenia, które umykają sztywnym regułom antywirusów, systemów anty-malware czy firewalli.

Działając w ramach organizacji, mają możliwość szybkiego dotarcia do właściwych osób z informacją o problemie. Mogą też korzystać z szerokiego wachlarza narzędzi technicznych służących do reagowania na zagrożenia. W porozumieniu z właścicielem zagrożonej jednostki mogą również podejmować dodatkowe działania minimalizujące ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI