Prezentacja: Dokumenty pod szczególnym nadzorem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2011.05.foto.68Bankowcom nie trzeba długo tłumaczyć, jakie mogą być skutki celowego lub przypadkowego ujawnienia poufnych dokumentów. Wszyscy doskonale wiedzą, że bez zapewnienia szczelnego systemu obiegu informacji nie jest możliwe prowadzenie jakiejkolwiek działalności. Lepiej więc dmuchać na zimne i wcześniej zadbać o bezpieczeństwo niż potem się martwić.

Banki spółdzielcze, ze względu na duże rozproszenie placówek na terenie kraju, są instytucjami, w których bardzo trudno koordynować działanie floty urządzeń biurowych. Zwłaszcza że zwykle pochodzą one od różnych producentów i były kupowane na przestrzeni wielu lat.

Kolejnym problemem, z którym musi sobie poradzić dział IT to bezpieczeństwo wydruków i przesyłu danych. Z powodu różnorodnej floty urządzeń drukujących, które nie zawsze są dostosowane do pracy w sieci, trudno zapewnić bezpieczny obieg informacji. Dlatego zdarza się, że w ręce osób do tego niepowołanych dostają się materiały poufne.

Nieuzasadnione kopiowanie dokumentów, pozostawianie części z nich w kserokopiarkach lub wyrzucanie do kosza ze śmieciami, to może wydarzyć się wszędzie. Do takich sytuacji dochodzi często nie tylko z winy pracowników, ale także ze złej organizacji produkcji i obiegu dokumentów.

PSES i SafeQ na straży tajemnic

Wszystkie te zagrożenia można zminimalizować w prosty sposób. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie urządzenia do druku i oprogramowanie. Konica Minolta proponuje sektorowi bankowemu najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, ochrony danych i zarządzania flotą urządzeń drukujących. Po ich wdrożeniu możliwe jest kopiowanie, drukowanie i skanowanie dokumentów w środowisku całkowicie bezpiecznym, w którym każdy użytkownik przed przystąpieniem do pracy musi się autoryzować. Dzięki temu można monitorować dostęp pracowników do urządzeń drukujących oraz sprawić, aby dokumenty poufne były kopiowane tylko w miejscach do tego przystosowanych i przez osoby do tego upoważnione. Nowoczesna flota drukująca i odpowiednie aplikacje zapewnią pełną kontrolę nad procesami produkcji dokumentów w każdym oddziale banku, niezależnie od wielkości placówki.

Najnowszym rozwiązaniem dla banków w zakresie bezpieczeństwa jest oprogramowanie PSES (PageScope Enterprise Suite). System ten jest dedykowany do nowoczesnych urządzeń Konica Minolta opartych o technologię OPEN API i przeznaczony dla klientów z nowoczesną infrastrukturą sieciową. Dla użytkowników, których flota drukująca oparta jest o urządzenia różnych producentów polecany jest system SafeQ, który jest już wykorzystywany w wielu bankach.

Oba systemy dzięki specjalnemu oprogramowaniu i panelom sterującym identyfikują osoby dokonujące wydruków i weryfikują ich uprawnienia. Sprawdzanie możliwe jest na wiele sposobów: poprzez karty zbliżeniowe, hasła i kody PIN. Dzięki temu osoby postronne nie mają dostę...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI