Prezentacja: BENEFIA tu i teraz

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Najbardziej innowacyjna aplikacja wprowadzająca ubezpieczenia komunikacyjne w nowe realia.

Branża ubezpieczeniowa od lat wykorzystuje narzędzia informatyczne a od niedawna platformy internetowe do wspierania i unowocześniania obsługi swoich produktów ubezpieczeniowych

Jednak sprzedaż produktów towarzystw ubezpieczeniowych opiera się w dalszym ciągu na kontakcie klienta z agentem ubezpieczeniowym, który przedstawia najbardziej odpowiednie dla ubezpieczającego warianty polisy. Nasuwa się jednak pytanie: czy można ten proces przyspieszyć, zachowując przy tym wszystkie atrybuty bezpieczeństwa końcowej transakcji?

Według raportu jednej z wiodących firm teleinformatycznych, do 2020 r. na świecie będzie ponad 50 mld urządzeń połączonych w sieci. Będą to głównie tablety i smartfony, dzięki którym możemy być on-line zawsze i wszędzie, i nie ma wątpliwości, że BENEFIA doskonale potrafi taki potencjał również na rynku polskim wykorzystać. Podążając za światowymi trendami, BENEFIA dokonuje rewolucji na rynku ubezpieczeniowym w sprzedaży polis.

…BENEFIA TU i TERAZ

Od marca 2015 r. Towarzystwo wprowadziło kolejne innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia łatwe i szybkie dokonanie kalkulacji oraz sprzedaż ubezpieczeń. Ta aplikacja charakteryzuje się szerokim zakresem ochrony ubezpieczeniowej, w której skład wchodzą takie ryzyka, jak: OC, AC, NNW, Assistance, które można skalkulować nie tylko za pomocą stacjonarnego, ale przede wszystkim dowolnego urządzenia mobilnego.

Nowatorska aplikacja skanuje kod z dowodu rejestracyjnego, wykorzystując obecny tam kod AZTEC i przesyła dane do systemu BENEFII. Na podstawie zawartych informacji serwery BENEFII sprawdzają historię ubezpieczeniową pojazdu oraz jego właściciela w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. Następnie polisa jest odpowiednio taryfikowana, po czym na ekranie pojawia się kilka skalkulowanych, dedykowanych klientowi wariantów ubezpieczenia – multiofertę klient otrzymuje w ciągu 5 sekund!

Składkę za ubezpieczenie można opłacić od razu na urządzeniu mobilnym, wykorzystując do tego kartę płatniczą lub przelew elektroniczny, natomiast polisa jest podpisywana na telefonie, co stanowi absolutne novum na rynku.

Specjaliści BENEFII zbudowali niezwykle przyjazny system, dzięki któremu możliwości sprzedażowe nie są ograniczone miejscem i czasem, a korzyści płynące z posiadania aplikacji są satysfakcjonujące dla każdego z uczestników całego procesu:

  • dla klienta: oszczędność czasu, poznanie ceny przy okazji codziennych czynności, redukcja formalnoś...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI