Prezentacja: Banki spółdzielcze coraz ważniejszym partnerem dla BIK

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Sektor banków spółdzielczych1 staje się dla Biura Informacji Kredytowej coraz istotniejszym kontrahentem. Z roku na rok wzrasta zarówno liczba zapytań o produkty BIK, jak też rozszerza się zakres oferty BIK, z której korzysta sektor BS-ów.

Jest to bardzo widoczne na przykładzie „sztandarowego” produktu BIK, czyli Raportu BIK KI. Informacje przedstawione w tabeli 1 pokazują, jak zwiększała się w latach 2006-2011 liczba raportów generowanych na potrzeby sektora banków spółdzielczych, banków komercyjnych oraz ogółem sektora bankowego w Polsce. Na początku analizowanego okresu sektor BS-ów korzystał w znacznie mniejszym stopniu z raportów BIK KI i pod tym względem znajdował się daleko w tyle za bankami komercyjnymi, szybko jednak nadrabiał zaległości, co sprawiło, że na koniec 2011 r. ilość pobranych raportów zwiększyła się prawie dwudziestokrotnie. Dynamiczny wzrost liczby raportów BIK KI wygenerowanych dla sektora spółdzielczego ilustruje wykres 1.

Wprawdzie udział sektora ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI