Premier: od poniedziałku zniesienie niektórych zakazów związanych z COVID-19

Premier: od poniedziałku zniesienie niektórych zakazów związanych z COVID-19
Premier Mateusz Morawiecki Fot. Adam Guz/KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Co tydzień -dwa tygodnie rząd będzie przedstawiał kolejne etapy łagodzenia ograniczeń związanych z wirusem - powiedział w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

#MateuszMorawiecki: Co tydzień lub co dwa chcemy przedstawiać kolejne etapy, w których będziemy łagodzić obostrzenia #Koronawirus #COVID19 @PremierRP

Od poniedziałku 20 kwietnia zostaje zniesiony zakaz wchodzenia do lasów i do parków.

Nastąpią także zmiany dotyczące liczby osób, które mogą przebywać w sklepach ‒ powiedział premier.

W sklepach do 100 m.kw. będą mogły przypadać 4 osoby na jedną kasę; w sklepach powyżej 100 mkw. ‒ 1 osoba na 15 mkw. powierzchni.

Źródło: Twitter

‒ Będziemy w kolejnych etapach otwierać rzemiosło, następnie handel, na końcu usługi, a na samym końcu usługi typu salony tatuaży, piercingu, czy rehabilitacji ‒ dodał premier.

Powrót do pełnej normalności będzie wtedy, gdy zniknie epidemia. Wszystkie restrykcje nie będą mogły być zniesione na czas wakacji ‒ wskazał obecny na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Źródło: Twitter

Łukasz Szumowski oświadczył również, że nakaz noszenia maseczek będzie utrzymany do czasu znalezienia szczepionki na koronawirusa.

W jego opinii galerie handlowe będą mogły być całkowicie otwarte także dopiero wtedy, kiedy zostanie wynaleziona szczepionka przeciw COVID-19.

‒ Zamknięcie granic obowiązywać będzie co najmniej do 3 maja – powiedział w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

‒ Nie jest planowane na dziś otwarcie granic. Utrzymywać będziemy co najmniej termin wskazany wcześniej, czyli 3 maja – powiedział.

Premier Morawiecki, zapytany o przywrócenie imprez masowych z udziałem publiczności, np. mecze, koncerty, odpowiedział:

‒ Ten zakaz, ograniczenie będzie dłużej obowiązywało. (…) Na ten moment jest to zakaz do odwołania i nie planujemy jego zniesienia ani w II, ani w III, ani na ten moment w IV etapie. 

Źródło: PAP BIZNES, aleBank.pl